Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg lehet kerülni a nyugdíjjár...

Meg lehet kerülni a nyugdíjjárulék befizetését?

Figyelt kérdés
Most kerültem ki friss diplomásként a munkaerőpiacra. Havi 45 ezer ft-ot levonnak a fizetésemből nyugdíjjárulék címen. Én nem bízom a magyar államban, hogy nekem 45 év múlva nyugdíjat fog adni, nem is leszek remélem rászorulva. Jobb helyre is menne nálam az a pénz.
2017. okt. 9. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Persze, ha feketén kapod a pénzt. Amúgy meg gondolod, hogy bárki fizetni akarná ezen elven?
2017. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el nagyanyádtól a nyugdját ha nem akarod neki fizetni.
2017. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Jobb helyre is menne nálam az a pénz."


Miért másnál gondolod nem, csak nálad?

2017. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amennyi idióta van ebben az országban tuti lenne aki fizetné. De ez pofátlanság. Azt a pénzt nem fogom sose látni.
2017. okt. 9. 15:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amennyi idióta van ebben az országban tuti lenne aki fizetné."


akkor rossz hírem van: te is az egyik idióta leszel, ha tetszik, ha nem.

2017. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkozom, hogy ennyit ér gondolkodásban egy friss diploma. A 9 éves fiam előbb megérti, pedig még csak 4.-es...
2017. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom senki nyugdíját fizetni. Rakjon félre mindenki amíg dolgozik. Öregapám kapott havi 200 ezer ft nyugdíjat, azért mert egy állami vállalatnál anno egész nap a seggét vakarta. Ez a rendszer halálra van ítélve.
2017. okt. 9. 15:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Akkor adót se fizessél, mert azt se arra költik, amire kellene :D és :-(


Szóval, komolyra fordítva a szót: nyugdíjjárulékot nem azért fizetsz most, mert abból fogod 45 év múlva nyugdíjat kapni, hanem azért, mert a MOSTANI nyugdíjakat ki kell fizetni valamiből. Az nem saját pénzed, nem Te rendelkezel vele. Az Te a pénzed, amit nettóban kézhez kapsz.

2017. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz senkinek semmit fizetni, tedd azt, dolgozz életed végéig feketén és majd ha nem spóroltál össze lófaxt se, akkor se tartsd a markod nyugdíj után.
2017. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Egyébként értem persze, hogy működik ez meg miért, csak én ezt beszüntetném. Öngondoskodás. A hivatalát is felszámolnám, ki lenne rúgva a sok semmirekellő közalkalmazott. Felszabadulna egy csomó pénz. A munkanélküli segély kevesebb mint a fizetesük aztán találnának máshol TERMELŐ, ÉRTÉKTEREMTŐ munkát.


De most feltört belőlem a nyugdíjasok iránt érzett megvetésem, miattunk vagyunk ekkora pácban. Pontosabban a szavazataik miatt.

2017. okt. 9. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!