Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek, ha a 124-es...

Mit tegyek, ha a 124-es adónemen többletem, a 152-esen pedig tartozásom van?

Figyelt kérdés

Az egyik az egészségügyi alapot megillető, a másik az egészségi hozzájárulás.


Valami átvezetésről hallottam, de azt hol, hogyan kell?


Másik kérdés: A 124-esre könnyen be lehet fizetni csekkel, a 152-es eléggé bonyolultan hozzáférhető. Lehet kérni jóval nagyobb összeg átvezetését, hogy ne legyen ott sose tartozás?


2017. nov. 1. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
átvezetheted egyiket a másikra a 1717-es nyomtatványon, a maradékot, különbözetet meg befizeted
2017. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

itt a súgó hozzá:

[link]

2017. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: illetve ha tartozás marad befizeted, ha többlet, akkor meg kifizetteted, mert összegeket nem írtál.
2017. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A túlfizetéses adónemről (124) akkora összeget vezettethetsz át bármelyik másik adónemre, amennyi a túlfizetés összege. Ha többet vezettetsz át a 152 adónemre, mint amennyi ott a tartozás, akkor a 152 adónemen fog túlfizetés fennállni.

Ennyi.

2017. nov. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"bármelyik másik adónemre"


Annyiban javítanék, hogy nem minden adónemre igaz, a súgóban megtalálható a lista melyikre lehet könyvelgetni :)

2017. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Igazából nem a kedvencem ez az ügyfélkapu, mert az adófolyószámlámat is 20 kattintással tudom csak letölteni két kattintás helyett, és a 19. kattintásnál mindig percekig tart megtalálni, hova kell kattintani. Pedig nem vagyok informatikából rossz.


Szóval az ügyfélkapun ezt el tudom intézni? És várni kell majd pár hónapot, mire tényleg át is vezetik? Vonnak késedelmi költséget?


Természetesen csak a többletből akarnék átvezetni.

2017. nov. 2. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!