Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s 1 millió fölötti partnere?

KATA-s 1 millió fölötti partnere?

Figyelt kérdés

Link lejjebb.

Látom, hogy naptári évre írja, de ha a vállalkozás, csak 6 hónapos az alatt is 1 millió a határ / partner, vagy csak 500.000?

Koszi előre is

(Csak olvasgattam nem akarok egyből könyvelőzni... Igy aki tudja köszi :))


[link]


2017. nov. 23. 20:22
 1/4 anonim válasza:
Mi van???
2017. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert nyelvsulinak dolgozom főleg, de mivel nem év eleje óta, ha nem kell arányosítani, idén még nem lépem át az egymilliós határt. Bár igazából nagy jelentősége nincs, mert nem tilos akár egyetlen megbízónak dolgozni, csak az gáz, ha valójában alkalmazott vagy (azaz egy munkahelyen ülsz egész héten), csak ahelyett, hogy a munkáltatód rendesen bejelentve fizut adna, kiszámláztatja veled a keresetedet, hogy megússza a járulékokat. Ezeket próbálják kiszűrni az adatszolgáltatással.
2017. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy a KATA-s adozasnal ami aranyositva van az az alanyi mentes hatar (tehat ha evi 8M az afamentes hatar, akkor fel evre csak 4M lesz az afamentes kereted), illetve az iparuzesi adot is aranyositjak, kiveve ha evi 1M alatt van a beveteled, mert akkor nem kell befizetni. De a tobbi dolog, mint az 1M feletti, egy szemely/ceg fele torteno szamlazas, az marad ugyanugy bejelenteskoteles es nem aranyositjak az osszeget. De ebben nem vagyok 100%-ig biztos, mivel a konyvelom csinal minden. Neked is javaslom egyebkent, hogy ne azt a havi 8-10ezer penzt akard megsporolni a konyvelon amikor egy mulasztasi birsag 500ezernel kezdodik.
2017. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Mivel annak a cégnek is jelenteni kell, akinek számláztunk, ott meg egészen biztosan van könyvelő, én őket fogom megkérdezni. Ha nekik jelenteni kell, akkor nekem is. De amúgy nem valószínű, mert sehol nem találtam semmit arról, hogy arányosítani kellene, csak azt, hogy ha az adott naptári évben eléri az 1 milliót, akkor adatot kell szolgáltatni róla a bevalláson.

2017. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!