Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bérminimumra vagyok bejelentve...

SzaboBarnabas kérdése:

Bérminimumra vagyok bejelentve, de órabérben fizetnek ki. (Ami kevesebbre jön ki) Mi után adózok?

Figyelt kérdés

Egy céghez mentem dolgozni. Mikor felvettek órabérben beszélgettünk ami 750 Ft. Aztán a szerződésközéskor bérminumra jelentettek be ami 161000Ft bruttó.


Az óra béres fizetés azonban nem éri el a bérminimum szintjét.

Két kérdés merűlt fel bennem.

1., Mi után keletkezik adófizetési kötelezettségem?


2., Származik e abból hátrányom, hogy bevalláskor az óra bérea fizetést vallom be, a cég felől meg gondolom az adóhatósághoz a bérminimumos szerződés alapján küldik az adatokat?



#adózás #bér. Adókülömbözet
2017. dec. 4. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Mi van a bérpapírodon?
2017. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A garantált bérminimum utáni nettó összeg óránként: 637,- Ft (adóval kapcsolatos kedvezményekkel nem számoltam).

Az órabéres fizetést nettóban vagy bruttóban kell érteni?

Ha bruttóban, akkor tényleg kevesebb, ha nettóban, akkor több.


1./ Az után keletkezik adófizetési kötelezettséged, amit a cég számfejt, és ki is fizet. Ha ez kevesebb, mint a ténylegesen megkapott béred bruttója lenne, akkor a tényleges után. Ilyen esetben bírságolható a cég, mert feketén/szürkén foglalkoztat.


2./ Ha aláírod, hogy a 161 ezer bruttó után kiszámolt jövedelmet átvetted, és a kevesebbet vallod be, akkor természetesen származik belőle hátrányod.


Egyébként sem tudom, hogy minek ragozni ezt az egészet. Te is tisztában vagy vele, hogy ami történik, jogellenes. Innentől kezdve mégis mire számítasz? Dicséretre?

2017. dec. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Enikő64 ***** válasza:
80%
Szia ,január 31-ig égtől megkapod az adatlapot (2017.évre)-azon rajta lesz , hogy mennyi SZJA-t vontak le a bruttó fizetésedből ;már a NAV elkészíti az SZJA bevallást : 2018. márciusban megkapod - májusig van időd egyeztetni , helyesbíteni , ha szükséges .
2017. dec. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!