Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladható-e a behozott jármű így?

Eladható-e a behozott jármű így?

Figyelt kérdés
Teszem fel veszek egy motorkerékpárt Olaszországban. Írok az eladóval egy kétnyelvű adásvételi szerződést, amelyel ott helyben az olasz hatóságnál ki is jelentem a motort exportra. Itthon a motort leteszem a garázsba,de nem akarom a nevemre írni, csak tovább akarom adni egy kis haszonnal. Írhatok-e így még egy adásvételit a jövőbeli vevőmmel, amiben én adom el neki. Ezek után ő beballaghat-e a két adásvételivel az első szerint a kétnyelvűn én vettem meg az olasztól, a másik szerint én eladtam még papírozás előtt a magyarnak aki majd lepapírozza? Nem vagyok kereskedő, nem rendszeres a dolog, csak most lenne egy vétel amely esetében így járnék el. Lehetséges ez? Hogy működik ez? Nem akarok félig kitöltetlen adásvételikkel kockáztatni, vagy újat hamisítani.

2017. dec. 6. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ez ÍGY működik. Sehogy másképp.


Sokan pontosan a félig kitöltött adásvételivel hozzák be, aztán vevőként majd a magyar 2. vevő írja rá az adatait. Na az nem jó.


Ha valaki behoz járművet, majd még a forgalomba helyezés előtt eladja, akkor a vevő bezony 2 db adásvételivel kell hogy menjen az okmányirodába. Méghozzá azért, mert a motor papírjain még az olasz tulaj neve szerepel, az elsővel igazolja hogy jogosult volt eladni az a személy, akitől ő a 2.-kal megvette. A tulajdonosi láncot a forgalmiban szereplő illetőtől igazolni kell.

2017. dec. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor így annyi, hogy vagyonszerzési illetéket kell nekek is fizetni? Van még más is ezen kívűl?
2017. dec. 8. 06:46
 3/3 anonim ***** válasza:

A fizetnivalók akkor válnak esedékessé, amikor forgalomba állítják a gépet.

Tehát ha te eladod ezelőtt, akkor nincs fizetnivalód. Kivéve, ha üzletszerűen csinálod, mert akkor az adójogszabályok szerinti terheket (szja, áfa, stb.) meg kell fizetned. De ha csak egyszeri eset, magánszemélyként az nem üzletszerű.

Tehát megveszi Tőled XY, és forgalomba helyezéskor neki kell befizetnie a regadót a vámon, illetve a vagyonszerzési illetéket is neki küldi ki a NAV.

2017. dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!