Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoin után hogy kell adózni?...

Bitcoin után hogy kell adózni? Ha adományként kapod, akkor is kell?

Figyelt kérdés

Pl. egy amatőr művész nyit egy bitcoin számlát és lehet neki adományozni anonim módon. Ilyenkor is meg kell adóznia? Van valami összeghatár ami alatt nem kell?


És mi van akkor ha nem veszi ki az adományt pénzben, hanem közvetlenül bitcoinnal fizet műszaki cikkéert, vagy bármi egyébért? Pesten nemrég lakást is árultak szóval szinte mindent lehet venni érte.


Mindenki mást mond, mi a törvényes útja ennek? Tényleg igaz hogy jóformán fele pénzt vagy mégtöbbet adózni kell, vagy ez csak riogatás és kamu, közben meg leadózod a szokásos 16%-ot aztán nyugodtan alhatsz, nem jön a levél a NAV-tól?


2017. dec. 31. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az amator muvesz nem fog kapni bitcoin adomanyt, es te sem fogsz venni muszaki cikkeket bitcoinbol, mert ahhoz tul lassu es oriasi koltsegekkel jar egy tranzakcio.
2017. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak kamu hívj egy könyvelőt és kérdezd meg, állítólag 56% ot kell mindennel együtt leadóznod. Senki sem btc be kéri az adományt hanem számlára vagy paypal-ra.
2017. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"es te sem fogsz venni muszaki cikkeket bitcoinbol"


Dehogynem.


Amikor megkapod mint adomány akkor ugyanugy kell adóznod utána mint más egyéb adomány után, átszámolod az aktuális piaci árfolyamon forintba és adózol, ha kell nem tudom más adomány után hogyan kell, de ez ugyanaz.


Ha nem váltod át rögtön hanem később más árfolyamon vásárolsz belőle vagy átváltod az mindegy. Ha nagyobb az árfolyam akkor jövedelmed keletkezett, ezt a nyereség részt, nem az egészet kb. 30%-os adó terheli.

2017. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 kerlek nezd mar meg, hogy ha interneten akarok rendelni egy 3 ezer forintos fullhalgatot, az mekkora tranzakcios koltseggel jar.


Jelenleg 13 dollaros TRANZAKCIOS koltseggel, raadasul orakba telik mire a blockchain megerositi a tranzakciot.

2017. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

600 forintos simán átmegy. Egy laptopot is simán megveszed közvetlenül. De jól észrevetted, hogy a főlánc nem arra van, hogy te 100 forintokat köldözgess 10000 számítógépen 200 évig megőrizve a tranzakciódat. Erre ott van a Lightning, ami már működik a Bitcoin testneten és a kávédat is fizetheted vele azonnali tranzakcióval.


Pár hónapon belül jöhet élesben is.


De addig is ott vannak a Bitcoin debit cardok, beutalod a bitcoint előre utána a kártyáddal azonnal fizetsz bárhol ahol bankkártyát elfogadják online vagy offline is.

2017. dec. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy ország,

ahol álmomban jártam:

Magyarország,

ahol az arcodban láttam

a NAV arcát.

Az ölelésben bőség,

az igaz ügyben adózás

voltál.

Én ezt az adóbevallást őrzöm,

Magyarország öt éven át...


Magyarország!

Áfa van a szívembe írva.

Magyarország!

EHO van a lelkemre bízva.

Magyarország,

hát te vezess most nekem,

pénztárkönyvet amit meg kell tennem

segítsd!

Legyél a holnapban rejlő kamatja

a hitelemnek!

Én a devizahitelemet bízom rád...

Fizesd csak ki te helyettem.


Van egy ország,

ahol álmomban jártam:

Magyarország,

ahol az arcodba vágtam

arcátlanul, hogy nincs jövedelmem.

Gyere és egyszer végre,

amikor NAV ráébred,

hogy tényleg csak havi 50 ezer bruttó

a jövedelmem

mint BT tulajdonos.


Gyere és egyszer végre,

amikor új nap ébred,

te várj!

Gyere és bújj hozzám újra

Magyarország!

Én ezer millió Ft óta várlak már...


Magyarország!

Idegen földön ha járok,

Magyarország,

alattam az út is megfordul

és a hazugsáktól sír,

amit magyartól

el kell szenvednie


Velem az ősök forognak,

sirjukban,

látván mivé

lett a magyar

engedd, hogy benned éljek

tovább,

ahogyan ők élnek bennem,

Magyarország!

Milliók áfája szálljon rád!


Velem az ősök kérnek,

engedd, hogy benned éljek

tovább,

ahogyan ők élnek bennem,

Magyarország!

Milliók áldása szálljon rád!



Összefoglalva, céget alapitasz,

átváltod a bitcoint

az adózott részt arra költöd amire akarod

az adóból meg veszel mobilt, számitógépet,

autót, benzint, alkatrészt,

iroda néven családiházat,

vacsorázol üzleti vacsorát,

talán még a szexmasszázst is el

tudod számolni

mint csapatépítő tréning.

2017. dec. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!