Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hosszabb táppénz előtt átválth...

Hosszabb táppénz előtt átválthatok-e magasabb KATA adó fizetésére, hogy magasabb táppénzt kapjak majd, vagy ez csalás lenne?

Figyelt kérdés

Jelenleg 50.000 Ft-ot fizetek havonta főállású KATÁ-sként.

Egy tervezett, nem sürgős, de elég komoly műtét előtt állok, hosszab lábadozással, legalább 2-3 hónapig biztos táppénzen leszek majd miatta.


Olvastam, hogy át lehet váltani 75.000 forintos adó fizetésére, és akkor lényegesen magasabb táppénz járna.


Mi lenne, ha a műtét előtt átváltanék a magasabb adóra, majd miután visszatértem a munkába visszaváltanék 50.000-re? Ez csalásnak számít, sértek ezzel bármilyen törvényt vagy előírást? Lehetne ebből bármilyen bajom?



2018. jan. 4. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lenne csalás? Elvégre többet is fizetsz. Annak azért nézz utána, hogy hány hónap átlagát nézik a táppénzfizetésnél, nem biztos, hogy elég az utolsó pár hónapra emelni a díjat. Szóval ha két hónapig leszel táppénzen, nem biztos, hogy előtte érdemes mondjuk fél évig havi 25 ezerrel többet fizetni, hogy abban a két hónapban 20 ezer forinttal többet kapjál. Jobban jössz ki, ha azokat a 25 ezreket félreteszed magadnak.
2018. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor pont ezek kiszűrésére találták ki azt a táppénzszámítási módszert, hogy a megbetegedést megelőző 3 hónap előtti jövedelmet veszik figyelembe:

tehát ha pl. áprilisban műtenek, akkor a decemberi és az az előtti jövedelmet nézik - vagy valahogy így emlékszem rá.

És ne felejtsd el, hogy a bevétel X %-a a táppénz (azt hiszem, 60 % ) - szóval azzal, hogy többet fizetsz, nem biztos, hogy jóval többet is fogsz kapni

2018. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul írtam: nem a bevétel 60 %-a a táppénz, hanem a főállású kisadózók havi ellátási alapjának összege (az 50 ezres adózásnál) jan. 1-től 94 400 forint, s ennek a 60 %-át számolják - azt hiszem...
2018. jan. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!