Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez táppénz csalás?

Rabbit Roger kérdése:

Szerintetek ez táppénz csalás?

Figyelt kérdés
Hétfőn hajnalban hánytam és belázasodtam, délelőtt nem mentem dolgozni. Délutánra elmúlt a láz, de elkezdett a hasam menni. Délután az orvoshoz menet bementem két boltba vásárolni pár dolgot (alma,keksz,meg zöldségtápoldat). Ezek után a dokihoz aki 3 napra táppénzre vett. Tudtomon kívül az egyik boltban meglátott a főnököm. Ő most azzal érvel ha vásárolni eltudok menni akkor dolgozni is mehetek. De most én tehetek róla hogy az orvos táppénzre vett? Ha nem vett volna, akkor utólagosan kértem volna másnap egy szabadnapot arra a napra. Azt tudom hogy táppénz alatt nem lehet menni vásárolni, de előtte?

2015. júl. 7. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tudom hogy táppénz alatt nem lehet menni vásárolni"

Rosszul tudod, a keresőképtelenség nem ágyhoz kötöttséget jelent. Valahogy el el kell látnod magad, a bevásárláson nem lehet semmit kifogásolni.

Szóval mindenképp neked van igazad.

2015. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem táppénzcsalás. Most akkor, aki beteg és egyedül él, az haljon éhen??? A főnöknek is elmondhatod normálisan, hogy éppen az orvoshoz mentél és közben beugrottál a boltba, mert enned akkor is kell, ha beteg vagy.
2015. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:
92%
Nem. Táppénzcsalás-gyanús az lehet, amikor egy orvos különböző diagnózisokkal tart táppénzen valakit hosszú ideig. Pl. "közepes depressziós epizód"-dal, derékfájással, vagy - mondjuk - Z0390-es BNO-kóddal (Megfigyelés: gyanított betegség vagy állapot miatt, k.m.n.).
2015. júl. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%
Mondd a főnöködnek, hogy legközlebb szívesen leokádod őt, esetleg az asztalára fosol.
2015. júl. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!