Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az létezik, hogy ösztöndíjból...

Az létezik, hogy ösztöndíjból adóznom kéne?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy tájékoztatót a NAVtól, hogy május végéig be kell nyújtanom az adóbevallásomat. A bökkenő csak az, hogy soha életemben egy percet se dolgoztam (még egyetemista vagyok). Ebben az esetben mi a teendő?

2018. jan. 10. 17:33
 1/10 anonim válasza:
0%
Aha
2018. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de korábban is kaptam már ösztöndíjat (nem ekkora összegűt, mint most, ezt külföldön töltött szemeszterre kaptam), és most először kaptam ilyen felhívást
2018. jan. 10. 18:03
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Orbánnak kell a pénz
2018. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
sejtettem hogy ez lesz a háttérben
2018. jan. 10. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor kitöltöd, hogy 0 Ft volt a jövedelmed.

Ha gondolod a biztonság kedvéért írj egy e-mailt vagy levelet a NAV-nak, hogy nem volt adóztatandó jövedelmed, csak ösztöndíj, ami adómentes, ezért ilyen esetben mit tegyél.

Ha adnak választ (mostanában kezdenem emberibbek lenni, így remélhetőleg válaszolnak) és lesz mire támaszkodnod.

2018. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ösztöndíjból nem kell adózni. Ergo, adóbevallást sem kell csinálnod, ha semmi más bevételed nem volt.
2018. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

#5 Ez hülyeség, ha nem volt adóköteles jövedelme, akkor NEM kell adóbevallást készítenie! Olyan nincs, bevallod, hogy 0 forint adód keletkezett. XD

Wazze.. nekem évekig nem volt adóbevallásom, mert vagy ösztöndíjam volt csak az adott évben, ami után nem kellett adózni, vagy egyszerűsített foglalkoztatásból volt olyan összegű jövedelmem, ami után szintén nem kellett fizetni... Soha nem készítettem adóbevallást, és egyszer sem szólt a NAV, hogy kéne!

Adóbevallás csak akkor kell, ha van adód, akár csak 1 forint is. Na, akkor minden xart bele kell írni, azt is, ami adózik, azt is, ami nem....

De addig nem kell semmi.

2018. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ezért nem értem én se, hogy miért küldték egyáltalán.


mindenképpen fel fogom hívni őket, csak most külföldön vagyok, vizsgaidőszak kellős közepén. de legalább a határidő soká van

2018. jan. 10. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:

7-8-as tökéletesen leírta.

Amúgy én anno mikor egyetemre jártam, minden évben kaptam az egyetemtől papírt, hogy az ösztöndíjat pontosan melyik sorban kell feltüntetni, de adózni nem kell utána (diákmunkáztam, ezért adtam be egyébként is adóbevallást).

2018. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 akoos válasza:
Szerintem hagyd, hogy a NAV megcsinálja helyetted az adóbevallásodat. Ha adóköteles jövedelmed volt, akkor arról úgyis tudnak.
2018. jan. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!