Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Közel 10 év zsebpénzét gyűjtöt...

Közel 10 év zsebpénzét gyűjtöttem össze, amivel összesen 700 ezer forintot tettem fel a bankszámlámra. Adóznom kell utána?

Figyelt kérdés
Otthon gyűjtögettem a zsebpénzemet évekig, amiből összegyűlt 700 ezer forint. Ezt egy összegben a bankszámlámra tettem, de most attól tartok, hogy adóznom kell utána. Valós az aggodalmam? Szüleimtől kaptam a pénzt hosszú hónapokon át, szinte sosem költöttem belőle, és úgy véltem, biztonságosabb lesz a bankban tartani. Hogyan bizonyítsam, hogy ezt nem más forrásból szereztem?

2018. jan. 21. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan sok ez a pénz, hogy valaki számonkérje rajtad.
2018. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

igen 50% az adó mértéke

Plusz ha nem jelzed időben büntetést is kapsz.

2018. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert kerül a számládra pénz, még nem kell adózni, mert nem akkor került hozzád amikor a számlára tetted, hanem előtte, ahogy te is mondtad, több éven át tartva.


Egyszerűen csak tettél a számládra pénzt, amit a bank figyelemmel kísérhet összegtől függetlenül és jelenthet a NAV-nak, Ők pedig akkor lehet, hogy vizsgálatot indítanak ellened. (ebben az esetben nem valószínű)


Esetleges vizsgálatkor nem azt kell bizonyítanod, hogy honnan nem szerezted (fekete gazdaság, stb.), hanem azt, hogy törvényes úton szerezted, hivatalos iratokkal bizonyítva.


Ilyenkor mondják, hogy jójó, írok a szüleimmel egy ajándékozási szerződést.

Igen, ez is járható út, de akkor a szüleiddel szemben is eljárás indulhat, hogy honnan jött össze nekik az a 700e Ft. (ebben az esetben nyilván nagyobb összegű vizsgálatról beszélhetünk, mint a te esetedben, ezáltal nagyobb problémák is felmerülhetnek ha valami éppen nem egyezik.


Ismétlem, hogy a te esetedben ne izgulj, nagyobb és rendszeres pénzmozgások is vannak a bankoknál, őket próbálják inkább figyelni.

2018. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
50 százalék? Ugye csak viccelsz, második?
2018. jan. 21. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

szerintem ez nem olyan sok pénz. Valahol azt hallottam, hogy 2 millió forint után kezdhet a NAV gyanakodni. De szerintem még ez is kevés. A NAV nagypályás cégekre utazik, tőled mégis milyen büntetést szedhetnének be? Többe kerülne a papírmunka.


Én is egyébként hasonló módon gyűjtögetek, csak nekem havi szinten ment rá a szüleimtől, szóval nekem egyszerűbb lenne bizonyítani az igaz.

2018. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagymamám 4 millió forintot gyűjtött össze, amit nekem, egyetlen unokájának szeretne odaadni. Ebben az esetben már inkább ne is tegyem azt fel a számlámra? 4 milliót még kevésbé éreznék biztonságban otthon a szekrényemben. :(
2018. jan. 21. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

kérdés hogyan gyűjtögette? Bankban? Havi nyugdíjából hagyott rajta összeget? Esetleg valamilyen spórolás? Ha igen akkor nem kell félni, csak írni majd egy ajándékozást ha pedig gyanakszanak egyszerűen láthatják, hogy honnan volt a nagyinak pénze :)


Ha persze a szekrényben gyűjtögette ... na ezt jelenleg nemtudom :O

2018. jan. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére magas nyugdíjat kap, viszont biztos vagyok benne, hogy a szekrényben gyűjtögette – csakúgy, mint én a zsebpénzemet.
2018. jan. 21. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyítsétek szerencsétlent már, szülőtől kapott zsebpénz mióta lenne adóköteles? Sok istenbarma. Még ha egyben kapna 700 ezret a szüleitől, egyenesági rokonok között az ajándékozás illeték- és adómentes.
2018. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Be is ba.na ha adózni kellene utána! Persze más kérdés, ha bűncselekményből származó pénzről volna szó!


"Hogyan bizonyítsam, hogy ezt nem más forrásból szereztem?"

Hát az igazi források által. Ha mégis megkérdezik, majd a szüleid tanúskodnak!

2018. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!