Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeptember 29-én szüneteltette...

Szeptember 29-én szüneteltettem a KATA-t, de most láttam, hogy tartozásom van októberre. Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

25.000 Ft adótartozásom van, mivel nem fizettem utólag az adót (eddig úgy voltam vele, hogy az adott hónapra adózok, nem utólag).

Lehet ennek valami következménye? A NAV nem küldött eddig semmilyen felszólítást.



2018. febr. 15. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:

"A NAV nem küldött eddig semmilyen felszólítást."


Nem is fognak, ugyanis a vállalkozó az Ügyfélkapun keresztül köteles leadni a bevallását - így a folyószámláját (vagy adószámláját, nem tudom, hogy hívják pontosan) is azon keresztül tudja megnézni.

Egyenlóre nincs következménye, de a bevalláskor feltétlenül fizesd be. És nem az adott hónapra fizetjük, mert itt is el lett mondva számtalanszor, hogy ha hó végén indítod a vállalkozást, pl. 28-án, akkor is be kell fizetni 12-éig az adót: ha van bevételed, ha nincs.


Gondolom, nincs könyvelőd, aki ezeket elmondja.

Iparúzési adót fizettél szeptemberben? Mert ha nem, akkor ott is lesz tartozásod.

A KATA-nál van egy olyan szabály, hogy ha adóév végén (vagy negyedév végén, ezt nem tudom pontosan, mert nem vagyok könyvelő)) eléri a tartozásod a 100 ezret, akkor kitesznek a KATA-ból és utána 2 évig (klövetkező év végéig) nem lehetsz. Szóvak minél előbb fizesd be, még akkor is, ha esetleg nehezen megy.

2018. febr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, elég reggel van még :-)

" Szóvak minél előbb fizesd be, még akkor is, ha esetleg nehezen megy."


Természetesen ezt nem úgy írtam, hogy a tartozásod eléri a 100 ezret (még mielőtt valaki így érti), csak nehogy esetleg letiltsák majd a fizetésedből, stb.

2018. febr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Átutaltam a 25ezret, remélem ez így okés lesz nekik, majd pár nap múlva küldöm a SZJA/KATA bevallást. :)
2018. febr. 15. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!