Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez, hogy van? áfa visszaigénylés?

Ez, hogy van? áfa visszaigénylés?

Figyelt kérdés

Sziasztok csak elméleti síkon érdekel a dolog.

Tehát van egy vállalkozásom : abc ev(kata)

Én eladok valamit 100000ft-ért plussz ugye áfa (jelenleg 27%) ezt a 27%ot befizetem, ugye ez a fizetendő áfa.(27000ft)

ha én vásárlok valamit pl 200000ft-ért akkor annak én visszaigényelhetem annak az áfáját, pontosabban levonathatom a fizetendő áfából.

De ugye ha 200000ft-ért vásárolok akkor annak az áfája 54ezer.

Akkor a maradék 27ezerrel mi történik? én azt kézhez kaphatom?


2018. febr. 24. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, azt hívják visszaigénylő pozíciónak. Aztán jól behívnak kiutalás előtti ellenőrzésre, és megkérdezik, mégis, minek vettél sokkal többet, mint amit szándékozol eladni... nem árt figyelni, hogy ne csak számla legyen, de raktárkészlet is, ha visszaigénylésed van...
2018. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak fiktív a kérdés
2018. febr. 24. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
tehát több lenne a kiadásod mint a bevételed és áfát igényelsz vissza ? Lehetséges de azonnal ugrik rá a NAV.
2018. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem fog ugorni, ha bent hagyod, és majd a következő hónapban, negyedévben annyival kevesebb áfát kell fizetni, amennyivel most mínuszban van a fizetendő egyenleged.


Nyilván, vannak esetek amikor ezek előfordulnak, pl. üzlet nyitás első hónapjaiban, vagy új eszközök, berendezések beszerzésekor, pl. de jellemzően éven belül elporlasztható a "veszteség". Emellett (sajnos) arra sincs se kapacitásuk, sem lehetőségük, hogy a 65-ös bevallásokat tartalmilag ellenőrizzék. Így kockázatos, de életszerű sok esetben, hogy - online pénztárgép ide vagy oda-, csak 0-ásan küldik be és utólag önrevíziózzák, ami viszont előtted nem fog tiszta képet adni a vállalkozásod valós helyzetéről és nagy meglepetések is érhetnek, ha épp olyan a könyvelőd a hirtelen fizetendő áfa után, vagy miután az egész évben kiderül hogy tulajdonképpen veszteséges lettél végül.


Kiutalás esetén, viszont jellemzően behívnak előtte egy interjúra :-)

2018. febr. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nullásra azonnal ugranak. És ellenőrzik tartalmilag...
2018. febr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
2017 teljes évem volt 0-ásan lett beadva az előző könyvelő által.Közben meg volt 13 millio bevétel meg két online pénztárgép. Most hoztuk rendbe a negyedik negyedév bevallásával önreviziozva az egész évet . A Navnal az ügyintéző is azt mondta nincs arra kapacitás, hogy tartalmilag ellenőrizzék.Csak formailag fogadják be.
2018. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaaaa értem, köszönöm

Amúgy fotós vállalkozáson gondolkozom, és ott van pl ilyen, hogy egy fotózás körülbelül 100k. és, ha vennék plusz kiegészítőt, objektív, esetleg másodgépet akkor az jóval több mint az az adott fotózás.

2018. febr. 25. 07:57
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ja és az egész abból bukott ki, higy adóbevallás mulasztási bírság lett kiszabva a második negyedévre. Tehát még ott is csak azt nézték, hogy nem ment be határidőre. Nem a tartalmát, ami meg kiderült az első negyedévest beküldte április 20 helyett május végén, a masodikat meg elsonek júliusban az első negyedévest újra, a masodikat meg 0-san augusztus 10-én.A harmadik októberben határidőre sikerül neki 0-san.Akkor már felmondtam inkább a szerződést.
2018. febr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
érthető :)
2018. febr. 25. 08:01
 10/10 anonim ***** válasza:
fotósként menj alanyi adómentesnek és ne vigyél be tárgyi eszközöket a vállalkozásba, így áfamentesen számlázhatsz ami baromi sok pénz pluszba.
2018. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!