Lakáskiadás kérdés?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiadni egy lakást április 1-től magánszemélyként magánszemélynek. Ha jól tudom, 15% SZJA-t kell fizetnem, negyedévente adóelőleg formájában. A kérdésem az, hogy magát a kiadás tényét be kell jelenteni? Vagy csak utaljam át negyedévente a 15%-ot és majd év végén az adóbevallásba írjam bele, hogy kiadok egy lakást?

2018. márc. 21. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2018. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Idáig én is eljutottam, de a kérdésemre nem kaptam választ.
2018. márc. 21. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak be kell fizetni az adóelőleget, aztán az adóbevallásban beírni az ingatlankiadásból származó jövedelemnél a megfelelő összeget.
2018. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már évek óta nem kell bejelenteni az ingatlan bérbeadás tényét az adóhatóságnak.

Fizetni negyedévente kell adóelőleget a belőle származó jövedelem után, vezetni a kötelező nyilvántartásokat, majd év végén azt lezárni és az alapján bevallani a belőle származó bevételt, elszámolt költséget, valamint az adóköteles jövedelmet, majd rendezni a véglegesen kiszámolt adó és az év közben megfizetett adóelőlegek különbségét.

2018. márc. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xswerdy ***** válasza:

bejelenteni nem kell sehova. Negyedévente adóelőleg, bevallás csak év végén.


"Ha jól tudom, 15% SZJA-t kell fizetnem..." nem tudom, jól tudod-e, mert nem írtad, hogy minek a 15%-át. Ha a jövedelem (tehát bevétel minusz költségek) 15%-ára gondolsz, akkor jól tudod.

2018. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én befizetem az összeset, aztán az nav majd visszautal amennyit gondol. Sokkal egyszerűbb
2022. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én befizetem az összeset, aztán az nav majd visszautal amennyit gondol. Sokkal egyszerűbb"


A NAV azt fogja gondolni, hogy nem utal vissza semennyit. Ha túlfizetésként ott marad az adófolyószámládon, akkor vagy visszakéred Te, bizonyos formanyomtatvány kitöltésével (17-es), vagy 5 év után elévül a visszaigényléshez való jogod és törlik a visszajáró összeget a folyószámládról.

2022. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom, hogy vissza kell igényelni. De még az is egyszerűbb, mintha meghurcolnának amiért elnéztem valamit ebben a káoszban. +bírság
2022. jún. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pontosan tudom, hogy vissza kell igényelni."


Akkor ne írj mást. :)

2022. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!