Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kitudja adni a Dán adóhivatal...

Kitudja adni a Dán adóhivatal a Navnak a kinem fizetett dán személyi adómat?

Figyelt kérdés

Dániában éltem 2 évet. 2017 Márciusában hazaköltöztem, és most jött meg a dán személyi jövedelemadóm, hogy fizessek 160e forintot. Akárhogyan számolom 2017ben csak Januárban és februárban dolgoztam, és a kapott fizetésemből fizette a munkáltató a 44%-os áfát. Ezt a fizetési papírommal is igazoltam a kinti adóhivatalnak. De válaszra sem méltatnak. A navnak kitudják adni ezt az összeget, ha nem fizetem be? Figyelembe veszik a fizetési kimutatásomat? nem fogok puszira odaadni nekik ennyi pénzt.

Mindezt úgy,hogy 2016 októberében fizettem ki 280e forint adót..amit meg sem indokoltak.. hasraütésszerűen fizetgessek nekik...



2018. ápr. 6. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
munkáltatód fizetett áfát utánad? hm? rabszolgakereskedelem? :D
2018. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocs elírtam
2018. ápr. 6. 13:19
 3/5 xswerdy ***** válasza:
eu-n belül biztosan behajtható az adóhátralék. Szóval mindenképpen tisztáznám, hogy hogy jött ki ez a fizetnivaló.
2018. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgyis, ha én nem adtam meg az országból való kijelentkezésemkor a magyarországi lakcímemet?
2018. ápr. 6. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden állam a befolyt adókból tud gazdálkodni, azt tudja visszaosztani a feladataira. Mivel nagyon szellős lett a világ, sokan kihasználják azt, hogy lelépnek az országból, bizonyos kötelességeket hátrahagyva. Mivel pár száz euróról van szó az esetedben, ezért nem fognak hadsereget utánad küldeni, hogy megkeressenek a tartozásod miatt, de ma már csaknem minden országgal van már adatkérés-szolgáltatás-i lehetőség, neved, adataid alapján utol tudnak érni (ha nagyon akarnak...).

A helyedben tisztáznám az ex cégednél a helyzetet, mert ha megül a kirótt adósságod, bizony akár egy ingatlanod is lefoglalhatják, ne adj Isten, elvihetik a fejed fölül a tetőt. Ma már nem lehet elbújni külföldi hatóságok elől (sem), mint ahogy Magyarország is kér - kap esetenként információkat külföldi állampolgárokkal kapcsolatban. Nagyon jellemző példa a közlekedési szabálytalanságok elöli elbújás szándéka..., aztán nagyon drága lesz a buli!

2018. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!