Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! Örökséggel kapcsolatban...

Üdv! Örökséggel kapcsolatban tudnátok segìteni mielött ügyvédhez fordulok?

Figyelt kérdés

Örökségem tárgya egy tanya amit édesanyám szeretne minél hamarabb a nevemen tudni. Milyen költségekkel jár ez és milyen jogi formát kellene alkalmazni hogy az àllam felé ne fizessek 100ezreket?

Köszönöm a segìtő válaszokat!



2018. máj. 3. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál értesítést a hagyatéki eljárásról? Vagy honnan gondolod, hogy örököltél?


Egyenes ágú felnenőd az örökhagyó?

2018. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi. Lehet rosszul fogalmaztam. Édesanyám szeretné a nevemre ìratni a tanyát.
2018. máj. 3. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha az édesanyádé jelenleg a tanya és neked ajándékozza, akkor nem kell illetéket fizetned.
2018. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ügyvédi költségröl egy körülbelüli információ?
2018. máj. 3. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Na kezdjük el még egyszer: Kié a tanya? ki örökölte?

Ha az édesanyád örökölte és a nevedre akarja íratni, akkor jól írták: ajándékozási szerződés és nem kell fizetni százezreket.

2018. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nah... Már csak az nem érti aki nem akarja.

A tanya az édes anyámé aki még élő tulajdonosa a tanyának és még halála elött szeretné ha a szóban forgó tanya a fia tulajdonává válna aki én volnék.


Akkor ha jol értem... Ha ajándékként kapom az államnak kus és az ügyvédi költség sem visz csődbe.


Köszönöm a segìtő válaszokat. :) Ìgy már kevésbé hülyén megyek el az ügyvédhez.

2018. máj. 3. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarlak nagyon félrevezetni, mert ez kb. 2 éves információ, de egy ajándékozási szerződés kb. 25-30 ezer Ft.
2018. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ügyvédek általában az ügylet tárgyát képező ingatlan értéke után számítják a díjazásukat is.

A 0,5 %-tól egészen a 2 %-ig bármilyen mérték előfordul.

Olyan is van, aki fix összegért dolgozik. Ügyvédtől érdeklődj, ha sokallod, alkudozz vele. Én szoktam. :)

2018. máj. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2018. máj. 4. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!