Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bejelentettem a terhességem a...

Bejelentettem a terhességem a munkahelyemen. Most a TB kiskönyvem kérik, de sehol nem találom. Náluk kell lennie, nem?

Figyelt kérdés
Egyébként erre nekik most miért van szükségük? Nem rúghatnak ki,ugye?
2018. máj. 9. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

"Náluk kell lennie, nem?"


Nem feltétlenül, lehet, hogy nálad van. Ha nincs meg, akkor ők viszont csináltathatnak újat.



"Nem rúghatnak ki,ugye?"


Ha bejelentetted a terhességed, akkor nem.

2018. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A felmondást bejelenthetik, de majd csak akkor lép életbe, ha visszamész gyesről.

A próbaidő viszont gáz.

2018. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

"A felmondást bejelenthetik, de majd csak akkor lép életbe, ha visszamész gyesről."


Nem. A felmondás eleve jogszerűtlen, ha a munkavállaló terhes.


"A próbaidő viszont gáz."


Hogy jön ide a próbaidő?

2018. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok próbaidőn,határozatlan szerződésem van. Csak épp a TB kiskönyv nincs meg,amit emlékeim szerint leadtam,most mégis rajtam keresik.
2018. máj. 9. 22:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudod igazolni, hogy leadtad?

Ha kifizetőhely a cég, hiába állít ki újat, az előzményekhez kell neki a kiskönyv; illetve az OEP is bekéri a foglalkoztatói mellé.

2018. máj. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazolni,de tudtommal minden új munkahelyen le kell adni...
2018. máj. 10. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, kedves kérdező, jól tudod, mert: minden új munkahelyen le kell adni így náluk kell lennie a TB kiskönyvednek!


(Valószínűleg elkeverték, nem találják és ezért keresik rajtad, de újat állíthatnak ki neked.)

2018. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

7, ha újat állítanak ki, az jó kis meló lesz a kérdezőnek, mert a korábbi jogviszonyt be kell jegyeztetnie.

Itt nem a kiállítás a gond, hanem az, hogy igazolnia kell az ellátás feltételeként előírt biztosítási idő meglétét.

2018. máj. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, akkor lehet, hogy talán pont ezért "keveredett" el náluk....
2018. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem érted. A jelenlegi mtatónak semmi előnye nincs abból, ha a korábbi jogviszonyok nincsenek igazolva.
2018. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!