Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezt a 2-3 napot hogy fizessem...

Ezt a 2-3 napot hogy fizessem ki, mi a teendő? (tb)

Figyelt kérdés
E hónap 10-e volt a 45. nap, amíg élt a Tb fizetési mentességem, tehát a türelmi idő akkor járt le. Holnaptól dolgozok,akkor írom alá a munkaügyi papírokat, amit eddig nem kellett,az az első nap. Bejelentett állás, tb-t természetesen fizetik. Az lenne a kérdésem,hogy azt a két három nap tb járulékot ki kell e fizetni és ha igen, akkor hogyan?

2018. jún. 13. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ki kell, te is írod, 10-éig volt, és csak holnaptól lesz megint tb-d. Vagy ügyfélkapunk keresztül beküldöd a megfelelő nyomtatványt, vagy pedig bemész a NAV-hoz, és bejelentkezel tb fizetésre. Választhatsz hogy utalni szeretnéd a pénzt, vagy csekkenn fizeted be.
2018. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak jelzem, azt a pár napot észre sem fogják venni az adóhatóságnál.


Persze törvényesen be kéne jelentkezni a járulék fizetése alá a 18T1011 számú formanyomtatvány kitöltésével, és megfizetni erre a pár napra a járulékot, de több a postaköltsége, mint amennyi a fizetendő lenne (napi 244,- Ft).


Én, mint gyakorlott, nem vacakolnék ezzel, de nem akarlak "bűnre" csábítani. Ha a lelkiismereted azt diktálja, akkor jelentkezz be erre a pár napra.


Ha munkaviszonyt létesítesz, akkor kijelentkezni nem kell alóla, mivel azt látja a NAV, így automatikusan rendezik.

2018. jún. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na én ma el is kezdtem dolgozni. Nem voltam orvosnál meg semmi...

Bejelentkezni nem tudnék, hiszen mostmár fizetik a tb-m elvileg, tehát maximum utólag gondoltam kifizetni. Úgy szükséges?

2018. jún. 14. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

A "nem voltam orvosnál" semmit nem jelent.


Egyébként - megint csak azt mondom, hogy hivatalosan - visszamenőleg is rendezni kellene, a fizetési kötelezettség bejelentésének megtételével együtt.

2018. jún. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!