Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor és ki kapja táppénz esetén?

Mikor és ki kapja táppénz esetén?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozónál dolgozom, és ugyebár neki 15 napot kell kifizetnie. Nem kifizetőhely, ezért azt mondta, hogy a könyvelőtől kapott csekket be kell fizetnie, ennyi. Nade! Veszélyeztetett terhesség, vetélés, kórházi ápolás, itthoni táppénz … jóval meghaladtam végül a 15 napot amit neki kell állnia. A postán jött 62875+ 74715. Szerintem ez kevés 4 kórházi nap, 33 sima táppénzes és 17 terhesen táppénzes napra. A MÁK az egyéni vállalkozó által befizetett csekkből származó összeget majd utólag utalja? Illetve ha 3 hónapban is voltam táppénzen, akkor annak 3 szelvényen kellett volna szerepelnie? Szerintetek kapok még? Nem értem, közben kirúgtak, mert minden áron babát szeretnék.

2018. júl. 19. 14:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A könyvelő elvileg a Nav-nál dolgozott nyugdíjas lett. Gondolom tudja mit csinál, csak én vele nem találkozhatok :D nem tudom a számát, címét. Leadta egyben. De sima táppénz esetén az első 15 napot a munkáltatónak kell fizetnie. Ha azt nem kell semmilyen "szerven" keresztül intézni, akkor valószínüleg sosem kapom meg. A bérpapír elkészült minden hónapban, de fizut nem kaptam sosem, mert kézhez kaptam volna, nem számlára, de mivel együtt éltünk és ő vette az élelmiszert, ezért azt mondta így egál. Nade! Kirúgott, már nem is élünk együtt. Rákérdeztem a táppénzes dologra, és ahogy eddig írtam annyit mondott, hogy a könyvelő adott neki róla csekket. Mindegy is, azt hiszem lemondok róla. Az olyan 50 ezer forint körüli összeg lenne …
2018. júl. 26. 19:26
 12/15 A kérdező kommentje:
Megmutatta a csekkeket 54 ezeret kellett befizetnie, befizette. pont ennyire jön ki a 15 nap. Akkor mégsincs gubanc … elfelejtettem megnézni , hogy milyen jogcímen fizette be, csak azt hogy mennyit ez elosztva 4 csekken volt, de a 15 nap ennyire jön ki pont, mert kiszámoltam. Mindegy, ezek szerint meg fogom ehóban kapni.
2018. aug. 8. 12:52
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

téged simán átver anyád, de nem csoda, nem nehéz, mindent megeszel, amit mond.


HA beteg vagy, két dolog van: betegszabadság, aminek minden fillérjét ő fizeti neked, pont úgy, mint a béredet, nincs semmi csekk. Vagy táppénz, amit meg az oep fizet neked, neki hónapokkal később küldik ki a levelet arról, hogy ennek a táppénznek a harmadát be kell fizetnie (akkor te már rég megkaptad a pénzt az oeptől)


Simán hülyét csinált belőled.

2018. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Legyen így! Igazad van! Azért majd megírom, ha kaptam 54 ezret. De azt is , ha nem. :) Mondjuk az áprilisi óta folytonos táppénzemet egyszerre adta le júliusban a könyvelő. pfffff, többet sosem csinálnék ilyet. Tudod könnyű olyat átverni, aki nem ért hozzá, és olvasgattam mindenhol mindenfélét, könyvelő ismerősöm nincs, és ha láttam a befizetett csekket, és pont akkora összegben, akkor akár el is hihetem. Nyomának kell lennie azért valahol ennek, mivel kézhez kapott fizetésnél, nem kifizetőhelyen dolgozva, lehet hogy más. Mindegy is, legyek én bal.asz, tudatlan, de a legfontosabb, hogy "ember" maradok a sok rossz ellenére is. Szép napot neked!
2018. aug. 9. 14:19
 15/15 A kérdező kommentje:
Ígérte,hogy írok! Igazad volt. Nem kaptam meg! Simán hülyének lehetett nézni, mert nem gondoltam volna soha, hogy az anyám verne át, egyedüli gyerekként úgy, hogy egész 32 évem alatt csak őt néztem, mindenben támogattam, és mikor szerelmes lett, eldobott mint egy darab sz.rt, és terhesen vérezve dolgoztam neki hétfőtől vasárnapig 8 órában, elhanyagolva a magánéletem, fizetést sem kapva, de még vetélés után a táppénzemet sem kaptam meg. A köszönésen kívül nem is érdekel továbbá. Már közeledne, de késő. Meg sem kérdeztem tőle , hogy hol a pénz, úgyis hazudna tovább, hogy több milliója maradjon a vállalkozásából, amit már az új férjével visz helyettem. Hát igen! De olyan jót tett velem! Önálló lettem! Nem az érdekel mi van vele, hanem az, hogy mi van velem. Ez az érzés megfizethetetlen. Szabad vagyok! ez van, mikor egy gyereket lelki zsarolással nevelnek fel. Köszönöm, hogy azért foglalkoztál a kérdésemmel.
2018. nov. 13. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!