Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kezdjek hozzá a kérelme...

Hogyan kezdjek hozzá a kérelmem megírásához, hogy elévüljön a TB-s tartozásom?

Figyelt kérdés

A történetem röviden: most 20 éves vagyok, valamikor 18-19 évesen, amikor esti suliba jártam, megpróbáltam keresni mellé valami munkát. Volt is egy megfelelő, ezért a munkaügyibe "beregisztrátltam" de az állás sajnos nem jött össze. És így talált rám a nav. A regisztrálásomtól kezdve, végig amíg estire jártam a TB tartozásom egyre csak nőtt, míg végül kaptam egy

250 000 ft-os számlát.

Jelenleg sincs bejelentett munkahelyem és a tanulmányaimra akarok továbbra is koncentrálni, nyelvvizsga, emelet tantárgyak, stb...

Szóval szinte lehetetlen, hogy kitudjam fizetni a számlát.

Állítólag, ha nincs keresetem, akkor el is évülhet, vagy valami enyhítést is kaphatok.

A kérdésem pedig az lenne, hogy mire számíthatok, és a kérelmembe miket írjak, melyek a fontos adatok amiknek szerepelnie kell benne? Esetleg ha tudtok valami mintát ami alapján megírhatom, azt megköszönném



2018. júl. 23. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez az összeg kb. 7000 Ft havonta, tehát ha 250 ezerrel tartozol, akkor közel 3 éve nem fizetsz. Minden évben tavasszal kaptál levélben értesítést róla, hogy mennyi elmaradásod van. Akkor ez nem zavart? Ha csak úgy el lehetne törölni, akkor ki az a hülye, aki fizetné.
2018. júl. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyszer kaptam még.
2018. júl. 23. 23:24
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Siránkozol pár sort, hogy milyen szerencsétlen vagy, meg kifzetted volna, ha lett volna miből.

De írhatod, hogy halsztást, vagy részletfizetést kérsz, hogy lássák, hogy benned van az akarat, az adósság visszafizetésére. Eltörlést csak végső esetben kérhetnél, ha esélyed se lenne, hogy pár éven belül valami jövedelemmel fogsz rendelkezni.

2018. júl. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

A járási hivatal rászorultsági alapon állíthat ki egy hatósági bizonyítványt, ami alapján mentesülsz az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól a továbbiakban, maximum 1 évig. A hatósági bizonyítvánnyal bemész az adóhatósághoz, bemutatod, kitöltesz egy 18T1011-es számú nyomtatványt, majd onnantól kezdve 1 évig nem íródik elő az egészségügyi szolgáltatási járulék.


A már előíródott járulékokra pedig benyújtasz a Fizetési Kedvezmények Osztályára egy kérelmet, amelyben kéred a tartozásod mérséklését (elengedését), tekintettel arra, hogy rászorultnak minősülsz. Ide is szintén csatolod a hatósági bizonyítvány másolatát. Ha kérnek még majd írásban különböző iratokat, igazolásokat, adatokat, akkor azokat szépen, határidőben megadod. Ha elmulasztod, vagy nem adod meg időben, akkor megszüntetik az eljárást, tehát fekete ponttal indítasz egy későbbi kérelmet ez által.

Aztán várod a jószerencsédet. Ha rászorultnak minősített a járási hivatal, akkor szinte 100 %, hogy el fogják engedni a tartozásodat.


A rászorultság újbóli megállapítását az előző hatósági bizonyítvány "lejártát" követően ismét lehet kérni, és ez így megy amíg világ a világ. :)

A kérelmet nem kell agyonbonyolítani, lényegre törő legyél benne, "sírni" sem muszáj, mert senkit nem érdekel, az ügyintézők edzettek, sajnálatra nem törölnek tartozást, csak ha a jogszabály lehetőséget ad rá. Olyan nincs, hogy az egyiket megsajnálom, eltörlöm a tartozását, a másikat pedig nem, annak meg ki kell fizetnie. :)


Egy tartozás elévülését nem kérheted, mert azt jogszabály szabályozza, hogy melyik tartozás mikor évül el. Kérésre nem évültetik el, csak akkor, ha eljön az elévülés ideje. De a tartozás mérséklését igen. Most ezt fogod tenni, ha hallgatsz rám...

2018. júl. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Elévülést nem kérhetsz :)


FAM01 nyomtatványon kérj mérséklést, ha azt elutasítják, részletfizetést. Én nemrég adtam be külföldön (nem EU) tanuló ismerősnek, neki nullára mérsékelték.

2018. júl. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!