Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen következménye lesz...

Milyen következménye lesz annak ha bejelentem a NAVnál hogy a munkáltatóm csak minimálbérrel jelent engem miközben szerz és bér szerint nem annyit kapok?

Figyelt kérdés

Tehát van egy munkaszerződés benne nem minbéres munkabér, ez fekete fehér nem vitatható.

Vannak a havi bérátutalások, ezek sem vitathatóak, mert banki utalás, ott a bizonylat.


És akkor nézem az ügyfélkaput és azt látom a munkáltató csak minbérrel jelent engem.

bejelentem ezt az egészet így ahogy van a NAVnál.

Milyen követkeménye lesz

- rám nézve

- és a munkáltatóra nézve?


mert ugye nem kell nagy jósnak lenni ahhoz hogy kitaláljuk ha velem ezt csinálja más dolgozóival is ezt csinálja. És ha jön a NAV és gyanút talál akkor végigzongorázza az összes embert.


2018. aug. 20. 16:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Ügyfélkapun hol látod, hogy mekkora bérre vagy bejelentve? Ott csak a bejelentés ténye és a munkáltató neve látszik. Meglepődnék, ha többet látnál.
2018. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

"gyfélkapun hol látod, hogy mekkora bérre vagy bejelentve"


Mondjuk az éves összesítést leosztom 12vel, és kijön a havi....


de nem ez volt a kérdés hogy látom-e vagy nem, hanem az hogy mi van akkor ha minbéresként futtat és közben nem az vagyok és ezt bizonyítom is...

a kérdésre válaszoljunk ne egyéb dolgokat firtassunk.

2018. aug. 20. 17:02
 3/28 anonim ***** válasza:
40%

Akkor a NAV a bejelentésed alapján ellenőrzést kezdeményez, mivel a havi bevallások és a ténylegesen számfejtett, majd kifizetett bér között eltérés van.

Vagy határidőt szab a pótlásra, javításra, vagy büntet is.


Elég flúgos az a cég, amelyik alacsonyabb bért vall be havonta, mint amit számfejtett. :)

2018. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"Elég flúgos az a cég, amelyik alacsonyabb bért vall be havonta, mint amit számfejtett. :)“


Nem világos mit jelent a számfejtés fogalma.

Van egy szerződés benne a bér annyi amennyi.

Vannak a havi bérutalások amit megkapok, a közleményben munkabér jelzettel.


És akkor midnezek után mi van ha kiderül hogy egy brutto 200-as /nettó 130-es szerződésre (csak pl) a munkáltató kifizet nekem 130-at utalással letagadhatatlanul, és a navnak meg bevallja h kifizetett nekem nettó 90-et (minbér) na akkor mi van?

2018. aug. 20. 17:20
 5/28 anonim ***** válasza:
18%
Még mindig: Get a life!
2018. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

#76%-os te őrült vagy, vagy miért értetlenkedsz? :D


Azért jelenti be kevesebbel, mivel akkor nem kell utánna szocho-t, szakképzési hozzájárulást fizetnie extraként.

Cserébe a munkavállaló is többet kap meg a bruttójából, természetesen ez a munkavállaló részéről visszacsapódik majd a nyugdíjban.


A kérdésre a válasz:


Megindul egy ellenőrzés, ahol téged és a munkavállalót is megbüntetnek.

Téged azért, mert egy csomó elmaradt fekete jövedelmet vettél fel, őt pedig azért, mert egy csomó bért fizetett ki feketén.


Utána pedig mindenki bizonyíthatja a saját igazát.

Ha te Önkéntesen adod fel magad, akkor számíthatsz rá, hogy többet nem fogsz az adott munkahelyen dolgozni és szereztél magadnak egy haragost valamint egy jó kis bírósági ügyben is jelen kell lenned.. szóval csak a probléma van vele.



Ilyenkor a megoldás, hogy jelzed a munkáltató felé, hogy ez neked így nem jó.

Ha nem változtat, akkor vagy elmész vagy elfogadod vagy kezdődhet a buli..

2018. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
Ez a munkaügyes troll, felesleges válaszolni neki.
2018. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondom, mint bér ügyintéző, hogy ilyen hülye munkáltató NINCS.

Olyan van, hogy bejelent a minimálbérrel, kifizeti a bruttó minimálbérnek megfelelő nettót hivatalosan (akár banki utalással, akár készpénzben, bérjegyzéket aláírod), és zsebből zsebbe ad még X összeget (amit nem tudsz bizonyítani, és ő sem tud, papír SOHA nincs róla).


Amit te írsz, olyan NEM létezik, mivel már a főkönyv sem egyezne: a hivatalosan leszámfejtett nettódat írja elő, mint a cégnek a foglalkoztatottal szembeni tartozását. És amikor veled és a többi dolgozóval rendezi a bér kifizetést, akkor kerül helyre a könyvelésben a másik oldala, a számfejtett nettót könyveli, mint bér kifizetést. SOHA nem egyezne a te általad leírtak miatt a jövedelem elszámolási számlája a főkönyvi könyvelésben sem.

Találj ki valami jobbat.

Amúgy látszik, hogy kamu, mert amikor kérdezték, honnan látod az összeget, akkor csak beolvastál a másik embernek.

Holott ha tudnád, EBEV-ben van olyan (ügyfélkapun), hogy Szolgáltatások, és ott van olyan, hogy "járulékadat kivonat", na OTT lehet havi bontásban megnézni, hogy TÉNYLEGESEN mit vallott utánad a cég, a 08-as bevalláson.

2018. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt történik, hogy:


- Ilyen hülye munkaadó nincs a világon, csak a te troll képzeletedben...

2018. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

Elnézést kell kérnem! :D Igazatok van.


Elsiklottam a tény felett, hogy nem minimálbérre van a munkaszerződés.

2018. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!