Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen következménye lesz...

Milyen következménye lesz annak ha bejelentem a NAVnál hogy a munkáltatóm csak minimálbérrel jelent engem miközben szerz és bér szerint nem annyit kapok?

Figyelt kérdés

Tehát van egy munkaszerződés benne nem minbéres munkabér, ez fekete fehér nem vitatható.

Vannak a havi bérátutalások, ezek sem vitathatóak, mert banki utalás, ott a bizonylat.


És akkor nézem az ügyfélkaput és azt látom a munkáltató csak minbérrel jelent engem.

bejelentem ezt az egészet így ahogy van a NAVnál.

Milyen követkeménye lesz

- rám nézve

- és a munkáltatóra nézve?


mert ugye nem kell nagy jósnak lenni ahhoz hogy kitaláljuk ha velem ezt csinálja más dolgozóival is ezt csinálja. És ha jön a NAV és gyanút talál akkor végigzongorázza az összes embert.


2018. aug. 20. 16:52
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Úgy mondom, mint bér ügyintéző, hogy ilyen hülye munkáltató NINCS.“



És hadd kérdezzem meg: SZERINTED olyan hülye munkáltató van , aki 11 éve nem ad ki havi bérpapírt az embereknek?

Olyan hülye munkáltató van, aki az éves „adóigazolást“ sem adja ki az embereinek?


Olyan hülye munkáltató van, aki közli hogy eddig kerestél a szerződés szerint (pl) bruttó 250/nettó 170-et, holnaptól meg csak 120-at keresel, azért mert csak mert én a főnök azt mondtam?

Ja hogy van egy munkaszerződés és azt ezt a lépést nem teszi lehetővé? Hát kit érdekel!! Majd átírjuk azt a szerződést egyoldalúan! Hogy te a munkavállaló nem írod alá? Hát az is kit érdekel akkor nem írod alá! Akkor se kapsz többet!


Na elhiszed ezeket??? Hogy ezek léteznek? Hogy egy cég ilyen csalóhülye legyen?

Nem hiszed?

Minden létezik amit leírtam. Itt dolgozom.

2018. aug. 20. 19:24
 12/28 A kérdező kommentje:

Persze lehet trollozini vbagatellizálni erőltetetten elpoénkodni.

De attól amit leírtam az úgy van.

És ugye jön mindjárt a kérdés: ha ezek mind igazak akkor mit keresek még itt ? MIért is nem mondtam fel?

Hát mert hova mennék ha felmondok?A közmunkába?

Na ezért nem mondok fel.

2018. aug. 20. 19:26
 13/28 A kérdező kommentje:

És ha valaki megkérdezné meddig akarom még ezt csinálni.... meddig? Míg a munkáltatóm csal lop a káromra addig!

Majd ha ő abbahagyja majd akkor én is. És az nem holnap lesz.

2018. aug. 20. 19:28
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A modik miért nem tudják végre ezt a félnótást kidobni innen?
2018. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"A modik miért nem tudják végre ezt a félnótást kidobni innen?"


Kérdezd meg tőlük. Miért itt kérded? info@gyakorikerdesek.hu és ott megkérded.

2018. aug. 20. 19:55
 16/28 anonim ***** válasza:
52%

11 éve vagy itt?


Költségvetés elleni csalásban vettél rész, mivel ez 1,5 milliót meghaladja, így a munkáltatóddal együtt fogtok csüccseni, ha mákod van, még egy cellában is lesztek. Persze a többiek is ott lesznek, akik a kollégáid voltak. Nem hinném, hogy ők megértőek lennének, és lehet az első héten elesel, és 15x bevered a fejed a padlóba. Börtönben történnek ilyenek.

1-2 évnél ad a NAV mentességet, de ennyinél már bűntársként fognak előállítani.


Te az a tanár vagy a magán suliban, aki már 2 éve itt szenved a gyakorin?


Jelentsd fel, ő se ússza meg, meg te se. Legyél nagyon bátor!

2018. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Bérszámfejtőként: lehet találni adómentes jogcímet a különbözetere (munkábajárás, készpénz kafi stb). Nem milliókról van szó.
2018. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Ő egy megrögzött hazudozó.

Hol tanár valami alapítványi iskolában, hol gyári munkás, hol irodista... mikor melyik énje tör a felszínre...

2018. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"Nem hinném, hogy ők megértőek lennének, és lehet az első héten elesel, és 15x bevered a fejed a padlóba. Börtönben történnek ilyenek."


Meg a fejedben történnek. Ez nem egy film. Itt megmondjam mi lesz? Az ami eddig. Semmi. A kutya ugat a karaván halad és ennyi.

Ki ki tűr vagy nem tűr és felmond, de bíróságra senki se megy. A munkáltató meg szarik az egészre éscsinálja amit eddig.

Simliskedett amivel csakl lehetett 10 éve is, és 10 év múlva is ugyanezt fogja csinálni.

És mi lesz? Semmi.

Ez.

2018. aug. 20. 20:52
 20/28 anonim ***** válasza:
11-es: Ilyet nem tesz a munkáltató, mert ezáltal tálcán kínálja (kínálná) fel magát a hatóságoknak. Ekkora marha cég nem létezik (már csak tudom, igazságügyi adó és tb szakértő is vagyok, gondolom, több kérdésed nincs.)
2018. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!