Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Annyi adójóváírást utalnak...

Annyi adójóváírást utalnak át, amennyit ténylegesen leadóztam?

Figyelt kérdés
Májusban az APEH programjával kitöltöttem az adóbevallásomat, a program pár tízezer forintos összeget írt ki adójóváírás címen, hogy annyit igényelhetek (ami azért volt furcsa mert 5 ezer forint adót fizettem tavaly). A mostani utalásnál is azt az 5000 Ft-t kaptam meg. A program miért írta ki tévesen az igényelhető összeget? Nem megbízható az APEH programja?
2010. jún. 22. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Sosem igénylehetsz vissza több adót, mint amennyit valójában befizettél.
2010. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az adójóváírás jövedelemhatárhoz van kötve.

Ha 2009-ben az éves jövedelmed 1 250 000 Ft alatt volt, és 12 jogosultsági hónapod volt, vagyis minden hónapban kaptál bért, akkor járt a teljes (11340 Ft/hó) adójóváírás. 1250000 Ft és 2762000 Ft közötti éves jövedelem esetén, minél közelebb van a bér a felső határhoz, annál kevesebb adójóváírás jár, 2762000 Ft-nál és afeletti jövedelem esetén pedig nem jár adójóváírás.

Az Apeh program jó, megbízható, nem gondolnám, hogy téves ír ki.

2010. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem volt rendes munkám, csak diákmunka, de az az évben minden hónapban és erre még rájött az adóalapot növelő, de adómentes szoc. tám. és ösztö9ndíj az iskolától.
2010. jún. 22. 09:55
 4/4 A kérdező kommentje:
most néztem a papíromat és még 70.000 Ft-nyi fizetendő adóm van az Apeh felé. Tévesen értelmeztem a program adatait.
2010. jún. 22. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!