Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A főbérlő nem akarja megengedn...

A főbérlő nem akarja megengedni, hogy bejelentsük az albérlet címét ideiglenes lakóhelyként. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Megkérdeztük tőle, hogy bejelenthetjük-e ideiglenesen a címet, mire azt mondta, hogy még megbeszéli ezt a feleségével. (több nap telt el, azóta se szólt vissza, pedig semmit se szokott elfelejteni)

Szerződést sajnos csak simán egymás között írtuk alá, közjegyző nélkül.

Én annó felvetettem, hogy kellene egy közjegyzői hitelesítés is, de el lett hessegetve a dolog, mondván, hogy nincs rá szükség.

Mit lehet ilyen esetben tenni? Én úgy tudom, hogy kötelező megengedniük, hogy be legyünk ide jelentve, de gondolom közjegyzői hitelesítés hiányában nem hivatkozhatok arra, hogy szabály szerint hogy kellene eljárniuk, így tanácstalan vagyok.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. szept. 12. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Magyarország, 2018...


némelyik tulajdonos még mindig itt tart, hogy ezzel szívatja az üzletfelét, akitől a pénzét kapja...


az ész megáll...

2018. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Ezt így kell csinálni:

Két tanús szerződés. Tulajtól nem kérdezni semmit, nem mondani neki semmit, bemenni a szerződéssel az okmányirodába és bejelenteni a lakcímet.

Ahogy előzőleg is írták: ez nem lehetőség, hanem a bérlő állampolgári kötelessége, a tulaj pedig ezt a jogot nem korlátozhatja, neki ehhez semmi köze, ha kiadta a lakást lakhatás céljára, az ezzel jár.

Annyi még lehet, hogy az okmányirodában tulajdoni lapot kérnek, ami igazolja, hogy tényleg aki aláírta, ő a tulaj (vagy haszonélvező) (normálisabb okmányirodában ezt helyben meg tudják nézni ingyen). Ezt meg, ha kell, simán ki tudod kérni a Földhivatalban, igaz, kb. 6ezer forintba kerül.

2018. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pipas Pisti ***** válasza:

„némelyik tulajdonos még mindig itt tart, hogy ezzel szívatja az üzletfelét, akitől a pénzét kapja...”

„Hát igazából az egyik tanú én vagyok. A főbérlő a férj, a felesége volt az egyik tanú, én pedig a másik, és a barátommal kötötték meg ketten a szerződést.”


Érintett fél nem lehet aláíró tanú az ügyben, így nem „ügyfele” a jog szerint. Ha nincs benne a szerződésben, hogy ő is ott lakik, akkor a hivatal mérlegelés után jogosan vélelmezi, hogy nincs is alapja az ottlakásnak. Gyakorlatilag a kérdező nem bérlője a lakásnak.


Ez akkor is így lenne, ha közjegyző előtt írták volna alá. Persze akkor egyértelműen elmondta volna a közjegyző, hogy tesó, ha nem vagy benne a szerződésben és a törvény által felsorolt sem vagy, akkor bizony.

2018. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Ahogy előzőleg is írták: ez nem lehetőség, hanem a bérlő állampolgári kötelessége, a tulaj pedig ezt a jogot nem korlátozhatja, neki ehhez semmi köze, ha kiadta a lakást lakhatás céljára, az ezzel jár."


Remek, haragitsd magadra az embert, akinek a lakasaban akarsz elni. Teny, hogy nem lenne szabad megakadalyoznia, meg egy ostoba tudatlan brom, de ha te a hata mogott megteszed, akkor csak lesz egy jo sztorija kellemetlen berlokrol, es meg bizalmatlanabb lesz a berlokkel szemben a jovoben.

2018. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 xswerdy ***** válasza:

lakásbérleti szerződést írásban kell kötni. Csak ennyi feltétele van, hogy hivatalos legyen. Ha van rajta 2 tanú, akkor teljes bizonyító erejű magánokirat lesz, ezt mindenképpen érdemes megtenni, nem kerül semmibe. Ha közjegyzőnél kötitek, akkor pedig közokirat lesz, ennek már ára van, át kell gondolni, hogy megéri-e, szerintem nem szükséges.


Nekem tanú nélküli, és idegen nyelven írott szerződéssel is bejelentkezett már nem egy bérlőm.

2018. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

"Remek, haragitsd magadra az embert, akinek a lakasaban akarsz elni. Teny, hogy nem lenne szabad megakadalyoznia, meg egy ostoba tudatlan brom, de ha te a hata mogott megteszed, akkor csak lesz egy jo sztorija kellemetlen berlokrol, es meg bizalmatlanabb lesz a berlokkel szemben a jovoben."


Na ne vicceljünk már, legközelebb azt is megtiltja a tulaj, hogy dolgozni járj, vagy mi? A lakáskiadás egy üzlet, ami jársz bizonyos fajta kötelezettségekkel a tulaj számára:

-bérlő be kell jelentkezzen

-tulaj adót fizet

-tulaj rendben tartja a lakás állagát


Ha valaki erre nem képes, az ne adja ki a lakását. Adja ki raktárnak, adja el, csináljon amit akar, de ez nem a feudalizmus, fel kellene már fogni.

2018. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, pont ezért jött ez a kérdés, mert én nem szerepelek a szerződésben albérlőként, hanem csak tanúként. Nem tudom, miért így nyomtatta ki a főbérlő, de így hozta eleve a szerződést, hogy közte és a barátom között köttetik meg. Én addig úgy gondoltam, hogy mivel én fizetem a magam részét meg minden, én is szerepelek a szerződésen, de nem így történt.

Viszont mivel tényleg itt élek, és én fizetem a felét, szeretném magam bejelenttetni. De mivel a szerződésen nem szerepelek, nekem tényleg engedélyt kell tőle kérnem, a barátomnak nem.

De olyat is hallottunk, hogy az okmányirodában szívóznak, ha nincs igazolva, hogy itt lakunk albérlőként, hiába kötelesség bejelenteni, a gyakorlatban mégis máshogy megy ez sokszor...


Köszönöm a felvilágosítást, én azt hittem, hogy a közjegyző kell ahhoz, hogy minden legális és hivatalos legyen ,de ezek szerint tévedtem.


Mindenesetre furcsa, hogy csak készpénzben fizethetünk, holott mindkét fél számára egyszerűbb volna szerintem az átutalás, na meg ez is furcsa, hogy "megbeszéli a feleségével és majd szól", holott semmi hátránya nem származik az engedélyből, kivéve persze, ha nem adózik...

2018. szept. 13. 15:37
 18/18 anonim ***** válasza:
De, van hátránya: a kijelentkeztetés elég macerás, ezért nem szeretik. A leírtak alapján Neked nincs közöd papíron a lakáshoz, semmiféle igénnyel nem léphetsz fel, sőt kvázi ott tartózkodásod is jogalap nélküli. Az okmányirodában általában a két tanús sima szerződés nem elég - pont azért, mert a legtöbb ilyen netről letöltött vacak pillanatok alatt hatálytalanítható - kell a tulajdonos által aláírt lakcímbejelentő lap.
2018. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!