Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Keresek egy KATA támogatást.20...

Keresek egy KATA támogatást.2014-2015ben volt állítólag olyan jellegű támogatás, miszerint a kezdő vállalkozónak adómentességet lehetett kérni. Vagy valami ilyesmi. Tudnátok abban segíteni, hogy a KATA keretén belül milyen kedvezmények jártak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdés, de most kaptam meg 4év után, hogy ezt a kiskaput, bevétel forrást nem mondtam. Őszintén megmondom ötletem sincs, hogy milyen jogcímen keressek olyan kedvezményt, ami arról szól, hogy az éves adó összegének megfizetése alól kapnak mentességet, de minimum ekkora összegben járt támogatás nagyjából csak azért mert lett a vállalkozás.

Adó megfizetése alóli mentesség a kat tv szerint megvan, pályázatok vannak voltak, amiken lehetett lehet indulni. Más mi volt, ami csak úgy járt?


2018. okt. 28. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Semmi.

Vállalkozóvá válási volt és van.

Nincs olyan, hogy kata adómentesség.

Mondjuk a könyvelőd biztosan tudna segíteni, ha lenne...

2018. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Balf444sz!
2018. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Engem mint könyvelőt csesztek le, hogy már pedig volt van ilyen. Miután úgy indult a vállalkozás, hogy minden lehetőséget megnézett, minden pályázatról tud, én csak a papírokat adjam be.

De olyanról sem nem hallottam, sem nem olvastam, hogy adót nem kell fizetni az indulás évében.... Sanszos, hogy ha lenne ilyen, akkor azt mondom, hogy hé, ezt meg ezt adjuk be, és Hawaii...

2018. okt. 28. 08:32
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Engem mint könyvelőt csesztek le


te könyvelő vagy?????

2018. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Mert?
2018. okt. 28. 08:35
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Többször előfordult már, itt is sokszor olvastam már, hogy kezdő vállalkozók félreértik az ÁFA- mentességet a KATA-s vállalkozóknál, mert ugye az az Alanyi Adó Mentesség névre hallgat (AAM) és azt hiszik, hogy ilyenkor egyáltalán nem kell adózniuk, azaz semmilyen adót nem kell fizetniük.

Szerintem a Te paciensed is valami hasonlót gondolhatott.

2018. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

És egy értelmes kérdésben nem tudod megfogalmazni, mit akarsz?

Ráadásul elég sok szakmai fórum is van... itt kell érdeklődnöd?

2018. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem is ez az érzésem, amikor olvasnak valamit, és azt nem jól értelmezik.

Ezért keresem, hogy mik voltak. Egy könyvelő sem atyaúristen, hogy tényleg de mindenről tudjon.


Most a lizingelt autó áfával vivok, hogy a legkorábban 2019, és koránt sem biztos, mert az EU azt mondta lehet, de azt már nem mondja, hogy kell... De jön a nyaff, hogy akkor már most nem vezeti az útnyilvántartást és 50%afa lejön... Én meg sikitok. Urban legenda szintű dolgok.

2018. okt. 28. 08:51
 9/11 anonim ***** válasza:

ezt a kiskaput, bevétel forrást nem mondtam.


ööö, az megvan, hogy ha azért kapta a támogatást, hogy abból az adót rendezze, akkor az ktg ellentételezésére kapott támogatás és nem bevétel???

2018. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem pályázott semmit.

Így nem került bele semmi ilyenbe.

Simán mezei én jár, nem kell érte semmit se tenni támogatás, kedvezmény, azért mert van, sem kérni sem pályázni, alanyi jogon mint a levegő.

2018. okt. 28. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!