Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB csekk befizetés helyett...

TB csekk befizetés helyett utalás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy így sikerülhetett-e az utalásom, hogy az én banki fiókomról utaltam el a pénzt TB felé, DE a barátnőm nevében.

Megbízóazonosító (Befizetőazonosító) -hoz az ő számát írtam be (ez az a szám ami megegyezik az Adóazonosító jelével), DE viszont olvastam hogy a közleménybe is be kellett volna írnom a számát, én oda viszont elfelejtettem beírni.

Nem írtam be, de nyilván csak tudni fogják miről van szó? illetve kinek a TB-je lett befizetve?

(ez lemaradt, az összes többi természetesen ki lett töltve, hogy hova megy az utalás stb.)


Viszont azt sem értem, hogy ugye nem írtam oda a számot, de a tranzakciónál ha visszanézem, a közleménybe ott van az ő száma, holott nem is írtam be oda semmit!


Most akkor vajon el lett utalva vagy nem?

Semmi visszajelzést nem kaptam róla, hogy sikeres lett-e az utalásom vagy sem.



2018. nov. 9. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a közleményben végül az szerepel, aminek szerepelnie kell, akkor jó.


"Nem írtam be, de nyilván csak tudni fogják miről van szó? illetve kinek a TB-je lett befizetve?"

Hiába írod be a nevét vagy bármi egyebet, ne, fogják jóváírni. Azért nem, mert ne,m Mari néni szortírozgatja a bejövő utalásokat, hanem a kis számítógépes rendszerük magától tudja, hogy ha x számsor van a közleményben, akkor az a Jóska befizetett tb-je. Ha a közleményben "Jóska tb-je" áll, a gép nem fog tudni vele mit kezdeni, és nem is fog senki nyomozgatni utána, hogy vajon ki az a Jóska. Ha felhívod őket, és meg tudod mondani, hogy ekkor, ezzel a közleménnyel, erről a számlaszámról, ekkora összeget utaltál, akkor hamar megtalálják és átkönyvelik a jó helyre, de nincs arra kapacitás, hogy a millió rossz közleménnyel érkező utalást kibogarásszák.

2018. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van.

Ezért is eshet meg, hogy másnak a tartozására tudnak be befizetést, mert valami az utaláskor rosszul lett kitöltve.


Ha van ügyfélkapuja a barátnődnek, meg tudja nézni pár nap után, hogy felkönyvelték a befizetést, vagy sem. Ha fel, akkor nem volt gond, be tudták azonosítani, ha nem - mondjuk 2 hét után sem - akkor nem tudták.

Ha nem tudják kihez kötni a befizetést, akkor "vakvágányra" teszik, és időnként valaki elkezdi kézzel bogarászni, hogy mégis kinek szánhatták. Ha így sincs találat, akkor zárolják a befizetést, hátha valaki jelentkezik miatta és kiderül, hogy kié is valójában.


Közlemény rovatba mindig annak az adóazonosító jelét/adószámát kell HELYESEN beírni, akihez a befizetést kötni szeretnéd. A többi lényegtelen. Ez a legfontosabb.

2018. nov. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

És a közleményben a nagy nyomtatott betűt is be kell írni? “M” valamelyik csekk papíron “FM” szokott szerepelni.

2018. nov. 10. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Az "M" azt jelenti, "mentes", ami annyit tesz ki, ha feladod postán, nem kötelező igazolnod magad fényképes igazolvánnyal (pénzmosás elleni törvény stb. miatt) még akkor sem, ha milliós nagyságrendű összeget adsz fel.


Az "FM" nem tudom hirtelen.


Ezek a "jelek" csak a csekken vannak, ahhoz kötődnek. Utalásnál nem relevánsak.

2018. nov. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megtaláltam:


Az új pénzmosás megelőzési szabályok alapján okmányok nélkül befizetheti csekkjeit:


- bankkártyás csekkbefizetéssel

- adó, illeték, bírság befizetése („M” jelzésű csekkek)

- 300.000 Ft-ig áru, szolgáltatás ellenértékének megfizetése esetén (általában „FM” jelzésű csekkek).


M = mentes

FM = feltételes mentesség (összeghatártól függ a feltétel)

2018. nov. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!