Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez az ügylet után mennyi...

Ez az ügylet után mennyi SZJA-t kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Veszek egy nagy családi házat mondjuk 35 millióért, amit feloszlatok két részre a vétel után. Tehát két külön helyrajzi számot kap a két külön rész. Ezután az egyik részét eladom mondjuk 15 millióért, a másik felét megtartom, A 15 millió után mennyi SZJA-t kell fizetnem? Mivel szétosztottam az ingatlant, új helyrajzi számot és címet kap az a rész, így mind a 15 millió adóköteles?
2018. nov. 15. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Először is az ingatlan vásárlása után "vagyonszerzési illeték"-et kell fizetned, ami a vételár 4 %-a. Ez rögvest 1,4 millió ft mínusz.

Az adó pedig attól is függ, hogy a vásárlás után mennyi idővel adod el.

Arról nem beszélve, hogy ha CSOK-al akarod megvenni a házat, akkor nem is adhatod el a másik felét 10 évig.

2018. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bár ilyennel még n találkoztam, de szerintem hiába osztod ketté, az új h.szám a nevedre kerül, olyan mintha most vetted volna. Lehet hogy még illetéket is kell fizetned utána, eladásnál meg az 5 év utáni adómentesség lenne, mint normál esetben.
2018. nov. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem mivel nem adod el drágábban, mint amennyiért szerezted, nem kell adót fizetned
2018. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan a GYIKesektől várod, hogy egy komplex adóproblémát megoldjanak neked ingyen? :D Keress fel egy adószakértőt ezzel kapcsolatban.
2018. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valaki megírhatná, az 1-es válasz melyik része rossz?

Megvásárolt ház után tutira kell vagyonszerzési illetéket fizetni, ami 4 %.

Azt akkor is ki kell fizetni, ha utána eladja.

Csok-os házat nem lehet 10 évig eladni - ez is tuti.

Nem értem...

2018. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó az 1es válasz
2018. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os, most aztán sokat lendítettél a dolgon :D

Mi az, ami nem jó benne?? - ezt kérdeztem.

Melyik része nem jó?

2018. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó...
2018. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sem CSOk-ról, sem vagyonszerzési illetékről nem kérdeztem. Én az eladásról beszéltem!
2018. nov. 15. 22:28
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Igy van
2018. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!