Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyhogy nem kamatozott a TB...

Hogyhogy nem kamatozott a TB tartozásom?

Figyelt kérdés
4 hónapig volt TB tartozásom, amit fél évre rá egyben befizettem, de az összeg, amit az ügyfélkapun írtak, amikor lekérdeztem az összeget, pontosan ugyanannyi volt, mint korábban.
2018. dec. 8. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A TB-t nem szokták olyan szigorúan venni, általában ha pár hónapon belül rendezed a tartoást és nem csinálsz közben kórházi számlákat akkor nem büntetnek meg.
2018. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a járulékfizetési kötelezettséged az nem banki hitel, hogy kamatot számoljanak rá.


Majd ha eljutna odáig, hogy nem fizetted és a NAV-hoz meg végrehajtóhoz kerül, akkor azok már számolnának kamatot meg végrehajtási munkadíjat.


Nekem régen bevált stratégiám mindenféle hivatallal szemben, hogy ha épp nincs pénzem kifizetni a követelésüket, akkor hülyének tettetem magam, ami ugye alanyi jog :> Ilyenkor írogatok nekik mindenféle beadványokat, hogy értem én, de magyarázzák meg nekem, hogy ez meg az hogy jön ki, hogy szerintem én már ennek egy részét befizettem, nézzék meg a csekkeket stb.

Ilyenkor nyilván ezt a beadványomat feldolgozzák, ami ügyintézi idő, meg a tértivevényes válaszlevelükkel is lehet trükközni, hogy azt csak az utolsó napon veszed át, ezzel is elmegy legalább egy hónap. Aztán lehet részletfizetést is kérni tőlük. Közben ez nem kamatozik egy fillért sem, de időt nyersz, maximum csak a postaköltséget kell fizetni a beadványok miatt, de azt is ki lehet játszani, pl. ha az ügyfélszolgálatukon adod be személyesen.


Mindezekkel a taktikákkal egész jól lehet menedzselni a hivatali tartozások fizetését és közben lehet a piaci kamatozású tartozásaiddal foglalkozni, akik nem ilyen megértőek.

2018. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minimális a késedelmi pótlék, és 5000 ft alatt nem írják elő.
2018. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Számoltak fel rá késedelmi pótlékot, de mivel az idei évtől az 5 ezer forintot el nem érő késedelmi pótlékot nem írják elő kötelezettségként, ezért Neked sem írták elő ugyanúgy, ahogy a többi adózónak sem.


Hát ezért... :)

2018. dec. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#2-es!


Jót derültem az írásodon. :)


"Közben ez nem kamatozik egy fillért sem,"

Dehogyisnem! Amíg nem törlik a folyószámláról, szépen rakódik rá a késedelmi kamat attól függetlenül, hogy Te milyen beadványt adsz be, hányszor, és átveszed a leveleiket vagy sem. Ezek a dolgok a késedelmi kamatra semmilyen szinten nem hatnak.

Csak hogy' tudd... :)

2018. dec. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát jó, oké, belegondolva lehet, hogy egyszer egy önkormányzat valóban felszámított valami párszáz forintos késedelmi kamatot amit külön számlára kellett befizetnem, de azt ráadásul nem is én idéztem elő tudatos magatartással. Hanem valami régi címemre küldték az értesítéseket ahol ezer éve nem lakok, és csak véletlenül adta oda a szomszéd mikor arra jártam, hogy "...és értesítjük, hogy mivel már huszonháromezerszer-ötszáznyolcszor szólítottuk fel a kommunális adó befizetésére, ha huszonháromezer-ötszázkilencedszerre se teljesíti, akkor mostmár tényleg jogi eljárást indítunk..." :P Tökér' nem tudják lekérni a hivatalos, ezer éve bejelentett címemet a lakcímnyilvántartásból ha akarnak valamit, akkor az minek van?


A többinél meg nem írták elő a befizetését. Nyilván azért, amit az egyik előző válaszadó írt, mert olyan kis összeg, hogy nem is követelik.


De amúgy bár viccesen írtam le, tényleg jópárszor ezt csináltam és soha nem lett belőle semmi bajom, nem büntettek meg, hogy "de aszontuk az első levélben hogy október 30-ig fizesse be, nem fizette be, nesze itt van még 5000 forint büntetés!" Nem volt ilyen. Csak szép logikusan levezették az indoklásban amit addig is tudtam, hogy megnézték, de nincs igazam, úgyhogy ismételten felszólítanak, hogy azonnali hatállyal fizessem be. Jó, de addigra ezzel meg már elment 3 hónap, félretettem rá a pénzt és be is fizettem. Ezzel véget is ért a történet.


Ha végrehajtásra kerül egy ügy, ott ilyen nincsen, már a behajtó cég meg a végrehajtó is ráteszi a több tízezres munkadíját úgy, hogy még fel se kelt a fotelből.

2018. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"4 hónapig volt TB tartozásom"


Évi 0,9% a késedelmi pótlék. 4 havi tartozásra fél évre ez kb. 100 forint nagyságrendű összeg lenne.


A késedelmi pótlék a késedelmi pótlék adószámládon jelenik meg külön, nincs kamatos kamat sem. Azt az adószámlát nézd meg. Az idei évi késedelmi pótlékod jövő október-novemberben jelenik csak meg. De valószínű nulla lesz rajta mert van egy összeghatár.

2018. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
November a cégekre, mszem pótléka aug.
2018. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oh, hát lekértem az adatokat, 122 ft tartozásom van.
2018. dec. 9. 16:20
 10/12 A kérdező kommentje:
Késedelmi pótlék néven
2018. dec. 9. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!