Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik KATA tartozás esetén?

Mi történik KATA tartozás esetén?

Figyelt kérdés

Családi komoly problémák miatt nem tudtam befizetni okt.-nov.-dec.hónapokban az 50 ezer Ft-ot.Eddig mindig időben fizettem.

A NAV hogyan, mikor fog eljárni?Mi most erre a szabály?


2018. dec. 18. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajjjaj. Az történik, hogy ha év végén (vagy azt hiszem, lehet, hogy negyedévet néznek, de az év vége biztos), szóval, ha év végén 100 ezer ft-ot meghaladó tartozásod van, akkor kitesznek a KATA-ból és 2 évig nem lehetsz ismét KATA-s. Szóval próbálj meg legalább 60-70 ezer ft-ot összeszedni (akár hitelfelvétellel is) és még dec. 31 előtt befizetni.

Persze, ha nem fontos, hogy KATA-s legyél, akkor nem érdekes - de gondolom, nem akarsz jóval többet fizetni adóban, járulékokban.

2018. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A késedelmi pótlék elenyésző, jegybanki alapkamat duplája évente (vagy annak 365-öd része naponta), a késedelmi pótlékkal 5000 forint alatt nem is foglalkoznak, szóval az évközi mulasztás nem gond.

Viszont! A naptári év utolsó napján, ha 100.000 forintot meghaladó adóhátralékod van, akkor kitesznek a KATA programból, ahogy #1 mondta, úgyhogy ha fontos a KATA státusz, akkor nagyon fontos, hogy ezt mihamarabb kiegyenlítsd.

2018. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 50 ezer tartozásom van, egy idő után szóltak, hogy dec 27-ig be kéne fizetni, addig lesz annyim, hogy be tudjam. 100 fölé ne menj, legalább részben törlessz.
2018. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 18. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!