Mi a menete ennek?

Figyelt kérdés

Mi a menete a NAV közérdekű bejelentésnek (nem a bejelentő fél oldaláról)?


Pl. jelentenek egy magánszemélyt, mert nem ad számlát és ebből kifolyólag nem is adózott. Nem kézzelfogható dolgokat árusít (pl. oktató anyag, tanácsadás, weblapokat csinál, bármi). Ha bejelentőnek erről van elég bizonyítéka és a NAV is így ítéli meg, akkor egyből büntetni is fognak, vagy csinálnak próbavásárlást, esetleg figyelembe sem veszik kisebb összegeknél?


(Azért kérdezem ezeket, mert nem voltam elégedett egy bizonyos dologgal, és mondtam az illetőnek, hogy ha ezen nem változtat, akkor fel lesz dobva. Valószínűleg ezáltal már felkészültebb lett, és ha a NAV-nak nem elég egy bejelentés, több bizonyítékkal, hanem csinálni fognak egy próbavásárlást, az valószínűleg nem fog összejönni, mert én hülye figyelmeztettem.)


2019. jan. 16. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Aztán tėged mit zavar az az ember? Megkárosított, vagy csak spicliskedsz egyet rosszindulatból?
2019. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én megértem amit írsz, de a részletekről most nem írnék. A lényeg az maga a kérdés, hogy mit szoktak ilyenkor csinálni? Mert teszem fel, bárki meghamisíthat egy képet, meg ilyesmi. A számlaszám az meg van, ennyi elég, meg pár kép a weboldaláról, meg egyéb dolgokról, beszélgetés, Google Business-ről kép esetleg, meg maga az utalás és a számlaszám? Vagy hogy teljesen bizonyítva legyen, csinálnak nála egy próbavásárlást? Ha pedig igen, azt interneten keresztül hogy? Hogyan igazolják magukat?
2019. jan. 16. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Már megint? Érdekes tök ugyanilyen kérdések bukkannak fel naponta, hogy nem adott számlát. Nem is köteles mindenki számlát adni, ha esetleg nem tudnád.
2019. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki üzletszerűen csinál valamit, és nem a használt, megunt dolgok eladásáról beszélek, akkor sem köteles?
2019. jan. 16. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként, bizonyos értékhatárig nem.
2019. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De most az téged miért érdekel, hogy nem adott számlát? El akarod számolni az áfát? Mert akkor mondd meg neki, hogy vagy adjon számlát, vagy vonjon le 27%-ot az árból. Nem tudom, miért kell másokat zaklatni.

Fuck the government.

2019. jan. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Lehet egy ( sportfogadás) tippem?!
2019. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy vannak hasonló kérdések, valami sportfogadós, ráadásul pont a másik oldalról közelíti meg (direkt utánanéztem már). Hasonló ez is, de ez a másik nézőpont, és itt weboldalakról van szó, ne keverd ezt ahhoz...
2019. jan. 16. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!