Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van ennyi adó, jogszabál...

Miért van ennyi adó, jogszabály, bírság, járulék?

Figyelt kérdés
Még aki vállalkozó úgy dönt hogy mindent szabályt be próbál tartani az is akaratlanul belefuthat büntetésbe és jön a bírság. Ráadásul minden szabályt lehetetlen betartani mert annyi van.
2019. jan. 22. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert a sok hülye erre szavaz. Nincs is valódi vállalkozóbarát párt az országban.
2019. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Azért...

... hogy a sok jogásznak legyen munkája

... hogy a büntetésekből befolyjon a pénz

... hogy elvegyék a kedved a vállalkozástól

... mert ez itt Abszurdisztán egy inkompetens, idióta kormánnyal

2019. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az adókra szorítkozva, tény, hogy kiba magasak az adók MO-n, de mondjuk a kérdés és a válaszok nem igazak minden egyes esetben. Egyébként a járulékok adnak hozzá nagyon sokat, az adók nagy része rendben van.

Nem számolva a mindenre kifizetett ÁFA-t, ha ÁFA-körön kívüli KATA egyéni vállalkozásod van és 1 millió forintot keresel, lényegében 5-6% adót kell fizetned.

Ez azért nagyon nagyon nagyon jó konstrukció és pont azért lett létrehozva, hogy minimális adminisztrációs teendők mellett tudjon bárki vállalkozással próbálkozni. Én így csinálom, baromi jó üzlet. Szóval az nem igaz, hogy szándékos.

Jogszabály/bírság pedig... nézd, kifizetsz 10.000 forintot havonta egy könyvelőre ha nem vagy biztos a dologban, de messze nem olyan bonyolult, mint amilyennek kívülről látszik. Én a vállalkozásomat kb. 1 nap alatt csináltam meg, ebben benne volt az is hogy utánanéztem, milyen jogszabályok vannak. Egy hívás volt a NAV-hoz, mindent jól elmagyaráztak.

Egyébként megjegyzem, hogy pl. az USA-ban sem jobb a helyzet, annyira nem, hogy egyrészt jóval több adónem és adminisztráció van (bár ÁFA pl. nincs), másrészt pl. bizonyos online freelancer munkáknál papír alapú adóbevallást kell készítened, nincs elektronikus út mint MO-n.

2019. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Orbán éhezik, már disznóvágásra sem telik neki!

Miért irigyled azt a pár ezer milliárdot tőle? Te nem is tudod mennyi talicska 20 000-est kellett azért eltolni, megérdemli szegény szerencsétlen, ne sajnáld tőle!

2019. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

#3: A KATA alapvetően jó. A probléma ott van, hogy elindulni ugye nehéz és KATA esetén is, kezdettől fogva havi 50 ezret kell becsengetni, akár van elég bevételed, akár nincs. Legalább az elején jó lenne valami olyan, hogy csak a nyereség után kelljen fizetni, mert 5-6 hónap kell legalább, hogy beindíts egy vállalkozást és addig is fizeted az adót, akár a semmire.

Másik, hogy cégek nem szeretik az ÁFA mentes számlákat, tehát KATA leginkább annak éri meg, aki magánszemélyeknek dolgozik.

2019. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Igazad van, azonban azt kihagytad, hogy az első hónapra a második hónapban fizeted meg az adót, tehát lényegében az első hónapban annyiból áll a működésed, hogy össze kell hoznod 50.000 forintot.

Ha végzel egy minimális piackutatást (ami már teljesen független a kormány politikájától), akkor szerintem ez az 50.000 forint nagyon egyszerűen kitermelhető.

Továbbá, ha állás mellett próbálkoznál vele, már csak 25.000 forintot kell tudnod összeszedni hogy nullszaldós legyél, ami viszont már tényleg nem egy nagy eresztés.

Nagyon sok emberről tudok, aki az utóbbi években lett vállalkozó a KATA-nak köszönhetően, szóval azzal nagyon nem értek egyet, hogy a kormány szándékosan a vállalkozók ellen lenne. Sok baromság írható a Fidesz számlájára, de ez szerintem nem.

2019. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!