Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladtam egy megörökölt...

Ha eladtam egy megörökölt pénzgyújteményt 450. 000Ft-ért egy régiségkereskedői szaküzletben, kell adóznom utánna? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 20:44
 1/6 anonim válasza:

Ha bevallod akkor kell, ha nem akkor nem kell.

Te döntesz, nekem eszembe sem jutna.

Nem fogják visszautasítani...

15%.

2019. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint magánszemélynek évi 600, vagy 800 ezer forintig ingóság értékesítése adómentes, ha nem üzletszerűen csinálod. Ez pont erre van, saját megunt vagy felesleges dolgok eladása stb., de viszont ha vásárolnád őket és azt adnád tovább, az már 1 forinttól is adóköteles.


Bevallani se kell, biztos tudnak róla, a kereskedő nyilván elkérte a személyazonosító adataidat meg az adóazonosító jeledet az ügylethez, majd ő lejelenti. Ha nem lépted túl az éves értékhatárt, akkor meg nem is fognak keresni emiatt.

2019. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Bevallani se kell, biztos tudnak róla, a kereskedő nyilván elkérte a személyazonosító adataidat meg az adóazonosító jeledet az ügylethez, majd ő lejelenti"


Mi köze a kereskedőnek ehhez? Semmi. Nem jelent semmit, nincs ilyen kötelezettsége, önbevallás van, ha keletkezik adóköteles jövedelem, akkor az eladó önként bevallja.


Mivel saját ingóságodat értékesítetted, és ha csak ennyi, akkor nincs adóköteles jövedelem, nem kell bevallás és SZJA-t sem fizetni.


Évi 600 ezer forint bevételig ugyanis nem kell jövedelmet számolni (konyhanyelven "mentes") a magánszemélyként saját dolgaid eladásából származó bevételből. Ez nem egy dolog eladására vonatkozik, hanem akár sok-sok dologéra. Azokat összeadva, ha nem haladja meg az évi 600 ezret a belőle származó bevétel, nem foglalkozol adózással, bevallással.


Ha meghaladja, akkor jövedelmet kell számolni belőle.

Jövedelem = Bevétel - az eladott ingóság megszerzésére fordított összeg (annak idején a vételára, amit tudni kell igazolni). Ha nem tudod igazolni, akkor a bevétel 75 %-át kell vételárnak tekinteni, tehát a bevétel 25 %-a lesz az adóköteles rész.


A 800 ezres határ, amit valaki előttem említett úgy jön ki, hogy a kiszámolt ADÓKÖTELES jövedelmek utáni SZJA összegéből 32 ezret nem kell megfizetni, csak a feletti részt.


Ha logikailag visszafele számolunk, ez annyit tesz ki, hogy igazából évi 800 ezer bevételig nem fizetünk SZJA-t.


A 600 ezer és 800 ezer közötti dolog annyiban különbözik (mi értelme?), hogy míg a 600 ezret el nem érőt nem kell bevallani, addig a másiknál már van bevallási kötelezettség még akkor is, ha netalántán a 32 ezres kedvezmény miatt nem kell adót fizetni.

2019. jan. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Uhh de ráérnek itt az emberek.

Ennyi betű leütésével már pénzt is lehetne keresni..

És abból lehetne adózni..

2019. jan. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi! Nekem nem okoz gondot ennyi betűt leírni, mivel ez a "szakmám". :)
2019. jan. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

... pénzért csinálom, és adózok belőle... :)


Itt mondjuk ingyen teszem. :)

2019. jan. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!