Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az ÁFA csalás...

Hogy működik az ÁFA csalás ezeken a telefonokon, amik az árukeresőben feltűnően olcsók? Hallottam valami utaztatásról Szlovákiába, ott nem fizetik be, stb. Ez hogy lehetséges? A teljes folyamatra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
kérdezd meg Handrást, ha már ennyire foglalkoztat a téma...de elmondta a videóban a teljes folyamatot.
2019. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Épp tőle jövök. És pont, hogy csak a fent leírtat mondta el, nem az elejétől a végéig.
2019. jan. 29. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Olvass utána annak, hogy háromszög ügylet EU-n belül, vagy annak hogy oem (bemutató termék darab) termék, esetleg különbözeti áfa.


Nem áfacsalás ez, hanem legális módja az áfa elszámolásnak.


De segítek, nekem pl van egy rakat visszaigényelhető áfám, mert egyes tevékenységemen alacsonyabb az eladási áfám, mint a beszerzési. Ha ennek terhére és ennek erejéig áfa nélküli áron adom a terméket, még akkor sem követek el áfacsalást, csak úgymond "elégetem" a visszaigényelhető áfát, a telefonok eladási áraiban anélkül, hogy fizetnem kellene áfát. Nem fizetek, de nem is igénylem vissza, amit amúgy vissza igényelhetnék, hanem nyitok egy új tevékenységet, amibe "piacvezető" leszek az árakkal.


A vevő meg boldog hogy 80 ezres telefont 60.000-65.000-ért kap és nem érti, hogyan amikor mindenhol 75-85.000.


Meg áfacsalásra gyanakszik a gyakorin :-)

2019. jan. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, így már valamennyire értem, bár ez a vállalkozói világ mindig vonzott. Aki ebben otthon van, annak mindig lesz megélhetése.
2019. febr. 1. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!