Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit érdemes előtörleszteni...

Mennyit érdemes előtörleszteni Diákhitel 1-nél ekkora fizetésnél?

Figyelt kérdés

172.900 Ft-ot keresek nettóban pályakezdőként és van körülbelül 1.300.000 Ft diákhitel tartozásom. A kötelező törlesztőm 8260 Ft lesz, de nem tudom mennyit kéne előtörleszteni, hogy minél előbb elfogyjon?

Érdemes havonta mondjuk 15-20 ezret befizetni vagy egyszerre törlesszek elő inkább nagyobb összeget?

A kiadásaim nagyjából így néznek ki: 60.000 a lakbérem, 6000 valamennyi a telefon előfizetésem, 9500 a bérletem (ezt sajnos nem fizetik nekem), kell költenem még kajára és egyéb, eseti kiadásaim is lehetnek.


23/l


2019. jan. 30. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, ne tedd bele minden megtakarításodat, de próbáld meg minél hamarabb kipörgetni. Értelemszerűen minél többet törlesztesz, annál hamarabb elfogy a tartozás. Érdemes lenne 30-40 ezerrel törleszteni, persze ha most még sok, akkor jó lesz a 20. Van kalkulátor az oldalukon, nézegesd. De tegyél félre magadnak is, te tudod mennyi marad a hó végén.
2019. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Erre nagyon egyszerű a válasz. Semennyit nem érdemes előtörleszteni bele, csak a minimumot kell fizetni. Amit befizetnél előtörlesztésbe azt rakd be 4,5%-os kamatozású állampapírba havonta.


A diákhitel kamata 0 vagy 2,2%, tehát többet keresel a fentivel mint az előtörlesztéssel.

2019. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, én is igy csinálom, Nem törlesztek bele.

olyan kicsi a kamata, hogy le lekötöd a pénzed is jobban jársz, de én ingatlant veszek inkább. abba fektetem a pénzem.

Ha tényleg nem tudod másra költeni a pénzed, akkor talán törlessz elő.


Melyik városban vagy pályakezdő 172900-al és csak 1 szobát bérelsz?

2019. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Budapest
2019. febr. 1. 10:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Lakást nem akarok most egyedül bérelni, majd ha kicsit többet keresek, talán.
2019. febr. 1. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!