Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tennem ilyen esetben?...

Mit kell tennem ilyen esetben? (adóbevallás)

Figyelt kérdés

Megkaptam a munkáltatómtól az SZJA bevallásos papírt, de különböző okok miatt eltűnt.


Ilyen esetben mit kell tenni? Csak be kell menni egy kormányablakhoz és ott kell intézni ezt, vagy hogyan működik az adóbevallás?


Sajnos nem értek hozzá, életem első adóbevallását pedig egy könyvelővel csináltattam meg. :(



2019. ápr. 12. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A munkáltatódtól kérhetsz új igazolást. Amúgy ha nem volt a munkaviszonyos jövedelmeden kívül más, akkor a NAV által készített bevallás jó lesz neked (ha nincsenek kedvezményeid).
2019. ápr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A 2018-as évben nem volt semmi kedvezményem. Csak ebben az évben igényeltem.


Voltaképpen akkor elég bemenni és elkérni az SZJA-s papírt. Utána még kezdeni kell vele valamit?


(tudom, hogy elég gáz ezeket nem tudni, de nézzétek el nekem :/)

2019. ápr. 12. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az adóbevallást az adóhatóság elkészíti az alapján, amit a munkáltató havonta bevall a dolgozók bérének számfejtése alapján.


A tervezet megtekinthető ügyfélkapun. Ha valakinek nincs ügyfélkapuja, március közepéig kérhette többféle módon, hogy postázzák ki részére.

Jelenleg csak személyesen kérhető ugyanez az ügyfélszolgálatokon.


Ha a tervezet nem tér el attól, amit a munkáltató leigazolt Neked, akkor nincs teendőd, május 20-án a tervezet lesz a végleges bevallásod.


Ha eltér, vagy van még azon kívül adóköteles jövedelmed, amit be kell vallanod, valamint adóval kapcsolatos kedvezményekkel is kell/akarsz foglalkozni, amire jogosult vagy, akkor a tervezetet módosítani kell, vagy békén hagyod ugyan, és csinálsz/csináltatsz helyette egyet önállóan, amit május 20-ig benyújtasz az adóhatóságnak. Ebben az esetben az általad benyújtott bevallás lesz a végleges bevallásod, a tervezetet hibernálják.


Az eltűnt munkáltatói igazolás hiteles másolatát kizárólag a munkáltatótól kérheted. Más nem állít ki helyette ilyet, nem is teheti.

2019. ápr. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. ápr. 16. 11:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

mindent meg tudsz csinálni egyedül is, ha

1.) nyitsz egy ügyfélkaput

2.) belépsz a NAV felületére, ami ott eBev

3.) a lekérdezésekben lekérdezed a munkaadód jelentését

4.) ha ezt excelben csinálod és beolvasod az ANYK-ba, akkor az adóbevallást is le tudod adni.

Az interneten minden fent van...

2019. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


A kérdező ezt írta:

"Sajnos nem értek hozzá, életem első adóbevallását pedig egy könyvelővel csináltattam meg."


Szép és jó, hogy ügyfélkapuznánk, de aki még sose látott ilyet, elveszik benne, hiába van neki. :)

2019. ápr. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!