Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Eladott digitális rajzokért kellene e valamit adózni?

19 vagyok, tanuló. Az interneten szoktam néha külföldi magánszemélyeknek rajzolni digitálisan (saját karaktereiket), esetleg én tervezek egy karaktert és azt adom el egyelőre csak 3-10$-ig, és a fizetés paypal-en keresztül történik. A képekből csak digitális példányt kapnak.

Úgy tervezem, hogy később nagyobb összegért (30-50$ vagy több) és több ilyen megbízást vállalnék.

Lehet hülye kérdés, de ezek után kell valamit adózni?

Illetve mi van akkor, ha Patreon profilt nyitok? Ez egy olyan oldal, ahol támogatni lehet valamennyi pénzért az alkotót, aki ezért exklúzív alkotásokat mutat csak nekik, rajzol nekik meg ilyesmi kiváltságokban részesül. Na és ezért kéne adózni?

Abszolút ismeretlen vagyok a témában. Előre is köszönet a válaszokért! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: adó, alkotás, vásárlás, eladás, rajz, digitális, festmény, karakter

jún. 5. 15:04  Privát üzenet  

A válaszok
Ha üzletszerűen csinálod, akkor kell adózni. Vagy adószámot kérsz és áfát fizetsz, vagy kiváltod a vállalkozóit és egy általánydíjért (ha van más főállásod ez igen kedvező) bizonyos összeghatár alatt adómentes vagy.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 5. 15:13 Privát üzenet
Minden bevétel után "ellopja" az állam a részét, így kellene. Ha majd ebben akarsz dolgozni, akkor csinálj egy egyéni vállalkozóit.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jún. 5. 15:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kézzel írt számlát szabad "digitalizálni", és úgy elküldeni?
Hogyan kell digitális rajz árulásnál adózni? (csak hobbiszinten csinálnám! )
1 alkalmas digitális munka 100 ezer Forint bevétele után hogyan adózzak?
Az ÁNYK programban megcsinált adóbevallást elküldhetem aláíratlanul ügyfélkapun keresztül?
Aláírás nélkül érvénytelen?
Saját készítésű zene digitális árusítása?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!