Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladott digitális rajzokért...

Eladott digitális rajzokért kellene e valamit adózni?

Figyelt kérdés

19 vagyok, tanuló. Az interneten szoktam néha külföldi magánszemélyeknek rajzolni digitálisan (saját karaktereiket), esetleg én tervezek egy karaktert és azt adom el egyelőre csak 3-10$-ig, és a fizetés paypal-en keresztül történik. A képekből csak digitális példányt kapnak.

Úgy tervezem, hogy később nagyobb összegért (30-50$ vagy több) és több ilyen megbízást vállalnék.

Lehet hülye kérdés, de ezek után kell valamit adózni?

Illetve mi van akkor, ha Patreon profilt nyitok? Ez egy olyan oldal, ahol támogatni lehet valamennyi pénzért az alkotót, aki ezért exklúzív alkotásokat mutat csak nekik, rajzol nekik meg ilyesmi kiváltságokban részesül. Na és ezért kéne adózni?


Abszolút ismeretlen vagyok a témában. Előre is köszönet a válaszokért! :)



2019. jún. 5. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha üzletszerűen csinálod, akkor kell adózni. Vagy adószámot kérsz és áfát fizetsz, vagy kiváltod a vállalkozóit és egy általánydíjért (ha van más főállásod ez igen kedvező) bizonyos összeghatár alatt adómentes vagy.
2019. jún. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden bevétel után "ellopja" az állam a részét, így kellene. Ha majd ebben akarsz dolgozni, akkor csinálj egy egyéni vállalkozóit.
2019. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a helyzet azóta? :)
2020. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem is érdekelne! ^^
2020. nov. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!