Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan müködik az adóbevallás...

Drasorgnl kérdése:

Hogyan müködik az adóbevallás megszünt KATA-s egyénivállalkozás esetén?

Figyelt kérdés

Most május utolsó napjával az egyéni vállalkozásomat megszüntettem. Érdeklödtem a NAV telefonos tudakozójánál, annyiról tájékoztattak, hogy a megszünéstől számítva 30 napom van az adóbevallást elkészíteni. Független biztosítóként dolgoztam alig pár hónapot (kb. 4) így nincs nagy munka vele. Azonban még nem csináltam soha ilyet és a tudakozónál nem voltak túl segítőkészek. Milyen formában tudom beadni az adóbevallásomat és hol a legegyszerűbb elkészíteni? Pontosan mi az amit bekell adni?

Aki részletesen letudná nekem ezt írni azt megköszönném!



2019. jún. 26. 21:52
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
56%
Felkeresel egy könyvelőt és megcsinálja.
2019. jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Záró kata bevallás kell (19KATA). Ezen jelölöd a megfelelő dolgokat, beírod a bevételt és kész. ÁNYK programból ügyfélkapus kódoddal küldhető a doog. Aztán azért a kamarától meg az önkormányzattól se felejts el kijelentkezni (már ha be voltál egyáltalán jelentkezve).
2019. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiába írjuk le Neked, lehet, hogy valami ki fog maradni, nem x-elsz ki egy négyzetet, stb.

Csatlakozom azok táborához, akik könyvelőt javasolnak.

Ha ennyire egyszerű, akkor talán 5 ezerért is megcsinálják - szerintem...

2019. jún. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Záróbevallást kell küldeni a NAV és a helyi önkormányzat részére, amennyiben áfás volt, akkor 1965öst is be kell adni. Egy könyvelő megcsinálja.
2019. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!