Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segghülye vagyok a könyveléshe...

Segghülye vagyok a könyveléshez, adózáshoz. Az alábbi lehetséges? (lent)

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy vállalkozások visszaigényelhetik az ÁFÁ-t, így elvileg nekik csak a nettó árába kerül az adott termék.


Azt is hallottam, hogy egyes vállalkozásoknak jól jön, ha vesznek valamit számlára, mert a bevétellel szemben kiadást tudnak állítani.


Ezek alapján lehetséges-e, hogy egy vállalkozás nevére veszek meg egy terméket, az ő nevükre állíttatom ki az áfás számlát, ők megkapják tőlem a számla eredeti példányát, ők meg ideadják nekem az ÁFA értékét.


Elviekben mindketten jól járunk, mert én olcsóbban kaptam meg a terméket, ők meg kaptak egy számlát.


(nyilván olyan termékről lenne szó, amit le tudnak írni.. pl, laptop, mobiltelefon, stb..)


Értelmes, nem mocskolódó válaszokat előre is köszönöm.



2019. júl. 11. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Lehetséges, igen. Ezt hívják adocsalasnak. A NAVH szereti nagyon
2019. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, nagyon sokan is csinálják. Nekem van pár ügyfelem, aki már-már túlzásba is esik. Bár manapság egyre ritkább, hogy ha találsz olyan céget, aki a teljes áfát visszaadja neked. Általában csak féláfát szoktak felajánlani. Szóval lényeg a lényeg, meg lehet csinálni, csak nem legális. A céget és téged is elég csúnyán megbüntethetnek.
2019. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, ez a rengeteg féle adócsalási módszer egyike.


Persze ezeknek az eszközöknek meg is kellene lenniük a vállalkozás telephelyén, vagy székhelyén. Nem gyakran keresi a nav, de ha igen akkor nem tudom mit fognak megmutatni, ha nálad vannak a cuccok. Igazából ez csak addig működik amíg papírokat néznek, de elég sokszor így van.


Ahol az egész áfát odaadják ott nagyon megy a bevétel eltüntetése, persze a nav sem teljesen hülye, elég jól látszik, hogy ha egy cégnél bőséges a bevétel, de valahogy sose marad nyereség.

2019. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve, hogy a cég elszámolja könyvelésében például a laptop árát, a laptopnak a cégnél meg kell lennie, ha kérik (könyvvizsgáló, adóhatóság stb.) "meg kell tudni" mutatni.


Cégvezető vett saját részre cég nevében egy hatalmas akváriumot. NAV ellenőrzés kiszúrta, és kérte, hogy mutassa meg az akváriumot, valamint mesélje el, hogy ez miként szolgálja a cég tevékenységét... :)

2019. júl. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!