Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha KATÁs voltam korábban, de...

Ha KATÁs voltam korábban, de megszűntettem és újra szeretném majd igényelni a katát, kérhetem-e ugyanazt az adószámot ami régen volt?

Figyelt kérdés
Furcsa, de nekem tetszett az az adószám, és szeretném ugyanazt. Lehet-e?
2019. júl. 23. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Újabb tájékozott vállalkozó...

Mit szüntettél meg?

Kiléptél a katából, mert a katát megszüntetni ezt jelenti... de ettől még vállalkozó maradtál, csak másképp adózól.

Vagy megszüntetted a vállalkozásodat? Akkor azt mondd.

HA előbbi, akkor az adószámod él. HA utóbbi, akkor nem, nem kapod ugyanazt.

2019. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem miért kell ilyen stílusban válaszolni!? Ha azt jelenti a megszüntetés, hogy azzal együtt a vállalkozói státusz is megszűnik, akkor miért feltételezel olyat, hogy továbbra is ugyanaz az élő adószáma, amiről kérdezi, hogy visszakérheti-e? Bocsi érdemben nem tudok válaszolni, csak már rosszul vagyok ezektől az értelmetlen kötözködésektől ezen az oldalon,ami elvileg épp azért lenne, hogy segítsünk a másikon,ha tudunk. Én bocsi most csak ezzel tudtam.:)
2019. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért feltételezi az első mert az ember egyéni vállalkozó lesz, ezen belül vannak adózási módok, mint pla a kata, ami alá be és ki lehet jelentkezni, sőt szüneteltetni is lehet. Ha valaki kiképett a katából 2 évig nem lehet újra az.

Ha a teljes vállalkozást szűntette meg, nem hiszem, hogy kiadják újra azt az adószámot. Amúgy meg fel kell hívni a 1819es navos vonalat, ahol pontos választ adnak, ráadásul segítőkészek.

2019. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2, ha nem értesz hozzá, akkor ne szólj bele...

Azért feltételezem, mert kérdezni se tud...

2019. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megszüntettem, töröltettem.


De ugyanaz az az adoszam kellene majd 2 év mulva, mert majd vissza akarok menni katásnak.

2019. júl. 23. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint írtam, ha az egyénit szüntetted meg, mindenestől, nem kapod ugyanazt. A rendszer dobja az adószámot.
2019. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ilyenkor generál egy újat a rendszer? Nem lehet megkérni őket, hogy adják ugyanazt a régit?
2019. júl. 24. 07:38
 8/8 anonim ***** válasza:
De, megkérheted... Ülj szépen az ügysegéd előtt és könyörögj neki. Tényleg nem érted? Nem egy emberke osztogatja puszira.
2019. júl. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!