Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik eddig felvették a babavár...

Akik eddig felvették a babaváró hitelt, hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
Nem féltek hogy 20 évig törleszteni kell? Kicsit félek, 20 év baromi sok idő.
2019. aug. 8. 10:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Jajj.. Ott kezdődött a dolog, hogy gyereket akar egy pár. Így is, úgy is.

Te meg jössz itt azzal, hogy mennyibe kerül egy gyerek és nem éri meg.


Igen, igazad van! Pénzügyileg még mindig gyerek nélkül jársz a legjobban.


De ha akarsz egy vagy több gyereket akkor ez szuper lehetőség.

Nekünk 2 van, de ha majd egy harmadikat is hoz a gólya akkor igenis kihasználjuk az ingyen pénzt.

Ha változik az állampapír kamata semmi gond, egyben vissza lehet fizetni a babavarot.

Vagy ha olcsó lesz az ingatlan abba is lehet fektetni.

Tudod okosan felhasználva nincs hátránya.


Ha valaki csak felveszi és elszórja mondjuk egy új autóra az rosszul fog járni, valóban.

2019. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
73%
Hát azért az okos felhasználás és állampapír meg visszafizetes azért elég messze áll egymástól szerintem. Ezeket a mantrákat már az ltp kapcsán is ellőtték és tessék egy év alatt vége az ltpnek és itt a baba váró amit most az akkori hitelfelvevők már el sem tudnak érni. Pláne hogy ki tudja mit hoz a következő 20 év. Ezért butaság erről így elmélkedni szerintem.
2019. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Bak Norbi¿¡


A mantra meg a puffogtatás azért nálad sem elenyesző tényező...


A magánnyugdíjt ide keverni hülyeség... 1 tolvonassal megzsuntetni alias nem kifizetni az értekpapirokat nettó allamcsőd. Akkor meg aztán mind1, mert kb az unió is szetesik. Az a baj 0 pénzügyi ismeretekre alapozol marha sokat.


Nekem van 4 ltpn... Igen mert aki megkötötte annak a mai napig jár az állami támogatás. Csak ujjat nem tudsz kötni... Ergo a matek nem borult senkinek. Mert ha pl vettél fel hitelt mellé nyitottál 2 ltpt, akkor az most is fut, most is jön az évi 72ex2... És igen most is nullára josz ki... A babaváró ugyan ez, most kell felvenni mert lehet jövőre beszuntetik, de úgy mint az ltp, ezzel együtt az előnyei megmaradnak.


Pmáp állampapír azért jó mert infla követő, szal ha nem is hoz sokat de értékét megtartja.


Az ingatlan pedig erék marad+infláció követő. Ha most túl is van arazva, ha esetleges válság esetén veszít is az értékéből, de idővel visszahozza, úgy ahogyan a deviza válság után is vissza jött az érdekük, sőt több is már. Befektetésnek nem jó az ingatlan mert itt evtizedekrol van szó... Ellenben lakni meg kell valahol, ha drága ha olcsó...

2019. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Hát azért az okos felhasználás és állampapír meg visszafizetes azért elég messze áll egymástól szerintem"



Szerinted. De nincs igazad csak ezt te sose látod be, mert mindig janinak gondod magad - ezt csináltad már az LTP esetén is évekkel ezelőtt, aztán mégse jártunk rosszul.

És az állampapír csak egy példa, ami biztos hasznot hoz. Ha valaki ügyesebb akkor ennél nagyobb haszna is lehet a babavaroval. Ez csak a minimum. Arbitrazs, ha mond valamit.

2019. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
65%

Összességen én akkor jobban jártak azok az ltpvel azok , akik fix törlesztős hitelt vettek fel ltp mellé 10 évre tavaly? Nem jobb most a baba váró? 😂😂 Nem hinném hogy ezt bárki meg tudná mondani még igy lejárat előtt, hogy ki mivel jár jobban. tavalyhoz képest 10 e ve ezelőtthöz képest vagy 20 év múlva. A matek azoknak borult 2 év alatt ajik elhitték hogy kiszámolták nekik, és 10 év alatt arra alapoztak hogy mert kiszámolták majd újra kötik a 4 évet és kétszer törlesztenek be a 10 év alatt.Mivel már nem köthető újra, 4 évi támogatás ugrott.


Lehet ezt mondtam de nekem be is vált azóta is, hogy felesleges magán célú fogyasztási hitelt felvenni.


Ellenben mi van az ltpsekkel azóta? 😊

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..



Olcsóbb a vállalkozói/beruházási célú és javul is a magán hitelképesség a javuló bevételi /jövedelmi viszony miatt is.Költségbe meg valóban 0 megy saját zsebből/ jövedelemből hitelre.



Nem kell ahhoz államcsőd, elég ha az olcsóbb hitelezői konstrukció kapcsán ösztökéli majd a jelenlegi szuper állampapírból a katapultot az őszi nyugdijceluba még többet ígérve elméleti számításokkal igazolva. Ahogy a korábbit is katapultáltak az új állampapírba idén a befektetők.

2019. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha jobb a babavaro akkor simán fel lehet venni azt is és betörleszteni a jelenlegi lakashitelbe. Nem zárja ki egyik a másikat, nem értem minek zagyválsz ilyet, hogy nem kaphatok babavárót mert pár éve lakashitelt vettem fel. Az LTP meg olyan dolog, hogy ha más nem akkor jó lesz felújításra. Bőven van mire költeni.
2019. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
30%

Mert ugyanúgy hitelbírálathoz kötött.


És a meglévő már eleve csökkenti a hitelképességet, ahogy a gyerek is és az ltp is. Ha meg nem fedezi ki a teljes másik hitelt, akkor kettő fog egymás mellett futni, ahogy eleve annak matekja is borulni fog amit korábban felvettél amikor még azt szajkóztad, hogy kivan számolva előre és akkor sem láttad mi lehetne a probléma majd. Kiváltogatni lehet hiteleket, de kamatra így csak dobálod ki a pénzeket, meg szerződés módosításokra, meg végtörlesztésekre.


Attól mert újabb hitelt vennél fel, a jövedelmi helyzeted előre láthatólag csak korlátozottabb lesz, mert le van tehelve fizetési kötelezettségekkel a bank szemében nem javulni fog, bírálat során.

2019. aug. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Bak Norbert - Nem mondasz hülyeségeket, de teljesen vállakozói szemmel és tapasztalattal nézed a dolgot. Telephelynek, vállalkozói hitellel vegyek lakást? Nincs cégem, nem is szeretnék.

Múltkor némi maszek legalizálására angol cégalapítást meg mittudomén milyen offshore külföldi számlát javasoltál a 25 ezres kata helyett. Én mérnök vagyok, nyelvtudással, elég jó rálátással a világra, de ezek nekem is nyakatekert értelmezhetetlen tanácsok. Kamatmentes babaváró kategóriában meg pláne.


Az sem érdekel, ha a megvásárolt lakásom ideiglenesen veszít az értékéből, vagy közben mégjobb ajánlat jön. Csak az számít, hogy viszonylag biztonságosan legyen egy családi fészkem. Ez pedig simán teljesül, nekem ez így megéri. Az emlegetett 83%-os voltam.

2019. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek és LTP miért csökkentené a hitel képességeim?

Amúgy nem hinném, hogy ezzel gond lenne. Van egy 23 ezres lakashitelunk és több mint 600 ezres igazolt nettó jövedelemünk.


Szerintem simán kapnánk babavárót, csak nem kérjük amíg nincs új gyerek a láthatáron.

2019. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
76%
Én 27 vagyok, a feleségem 25. Egy gyermekünk van, 6 éves. Jelenleg várandós a feleségem, 8 hetes, ezért fel vettük, mert meg éri. Saját lakásban lakunk, megvan mindenünk, van megtakarításunk is, és fundamenta lakástakarékot is fizetünk rég óta, amit majd a lányunk kap. Nincs szükségünk a babaváró hitelre, lekötöm a megtakarítási számlámon, 2,8% éves kamatra 3 évig, vagy az államkötvényben is gondolkozom, még nem döntöttünk el. Szüneteltetni akkor lehet majd, amikor a 12 hetes terhességet bejelentjük a banknál a terhességi kiskönyvvel igazolva. Jelenleg még semmi igazolásunk sincs a magzatról, a bank csak a 12. Héttől ismeri el a terhességet. Itt jön egy buktató. Ha a 12 hetes terhességet megelőzően mész be a bankba, és szólsz a magzatról, el küldenek, hogy majd a 12. Hét után gyere vissza, hogy tudd igazolni a terhességet, és kérhesd rögtön a hitel szüneteltetését. Viszont akkor a feleség jövedelmét már nem minden bankba veszik figyelembe (pl mi a Cib banknál vettük fel), és a férj jövedelmével számolnak csak, tehát kevesebb lesz a fel vehető összeg. Így másnap vissza mentünk, másik ügyintézőhöz, ahol mivel nincs igazolásunk a terhességről még, ezert nem is szóltunk róla, csak úgy vettük fel, hogy 5 éven belül lesz gyermekünk, ami igaz is, viszont így bele számított az én és a feleségem jövedelme is. Ezt csak okulásként írom le, hátha hasznos lesz más kismamának is. Mi nem vettük volna fel, ha nem úgy alakul, hogy tesója lesz a gyermekünknek, gondolkoztunk már előtte is ezen, de aktuálissá vált.
2019. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!