Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes 100eFt-al elkezdeni a...

Érdemes 100eFt-al elkezdeni a tözsdével ismerkedni?

Figyelt kérdés
A költségeknél szereplő (0.3%,min 7$) minden egyes kereskedés összegére vonatkozik?
2019. szept. 19. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Persze hogy erdemes, ha erre a penzre mar nincs szukseged.
2019. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Érdemes ha ezt a pénzt nélkülözni tudod évekig és nem gond ha nagy részét esetleg elveszíted.

Nem tudjuk hol látoda 0,3%, min. 7USD-t, így meg nehéz megmondani, hogy mire vonatkozik. Nem mindenhol ugyanannyiba kerül a tőzsdei kereskedés.

2019. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

2013-ban én is kb. 100 ezer forinttal kezdtem el tőzsdézni.


220 forinton vettem a dollárt, plusz a részvény is felment több, mint a duplájára, mire eladtam néhány évvel később. Több, mint 300 ezer forintom lett végül belőle.


Ezt a költséget gondolom te is a KBC-nél látod. Amerikai részvényeket én is ott veszek a mai napig. Igen, ez a 0,3%, min. 7 dolcsi egy kereskedésre vonatkozik. Tehát ha egyszer veszel és egyszer eladod, akkor ezt 2x vonják le. Ha ötször veszel és ötször adsz el, akkor ezt 10x vonják le.

2019. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

100 ezer forint? Aprópénz egy olyan tőzsdén, ahol milliárdok is forognak.

Ez még arra se elég, hogy az apróbb részvényveszteségeket fedezze.

Ennyivel inkább Forexezz, ha végképp nem tudod mire elkölteni. Kockázata annak is van, de messze nem buksz akkorát, mint a tőzsdével.

2019. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

"Ennyivel inkább Forexezz, ha végképp nem tudod mire elkölteni. Kockázata annak is van, de messze nem buksz akkorát, mint a tőzsdével."


Dehogynem, meg minuszba is mehet! ;D

2019. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Játékpénznek jó, attól függ, hogy mi a celod vele.

Én tuti, h revoluton keresztül nyomnam.

2019. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A cél: az ismerkedés. Gondoltam ennyit megkockáztatok. Magyar cégnél próbálkoznék. A KBC vagy a Random Capitál a kiválasztott. Nem is annyira adnék-vennék, csak vennék pár részvényt vagy terméket és inkább figyelék meg ismerkednék a rendszerrel. Azért a 7$ soknak tűnik ekkora összegnél, lehet hogy inkább a magyar piac felé kellene menni.
2019. szept. 20. 06:19
 8/9 A kérdező kommentje:
... vagy ETF alapba
2019. szept. 20. 06:54
 9/9 anonim ***** válasza:

100 ezer forint? az lopikula...korulbelul mintha a gokartoddal akarnad megnyerni a Forma 1 futamot

a tozsdeken also hangon is tobb tizmillio forint mozog, az a reszveny amit te szazezerert megkapsz, az max. arra lesz jo hogy kitorolheted vele szaras utan

akkor mar inkabb a Forex, valami jo kis VPN-nel, talan osszekaparsz vele par ezer forintot...


lehet engem is lepontozni a hugyagyuaknak, szeretem latni ha igazam van, beismerni ugyse fogjak meg sajat maguknak se, mert az ugye derogal

2021. jún. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!