Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 20 évesen milyen és hol...

20 évesen milyen és hol tudnék lakás hitelt felvenni? 2 éve van munkaviszonyom

Figyelt kérdés

2 éve van folyamatos munkaviszonyom, havi kiadásom 20e egy előfizetéses telefon, és euronicsban vásárolt telefon.

A jövedelmem 150e.

Szüleim elvàltak és mindenképp kellene vennem egy kisebblakást/házat. Egy "olcsóbb" kertszerűségre gondltam amit később rendesen megcsinálok. Tehát 2 3m forint kölcsönről lenne szó.

Hol érdemes megpróbálnim melyik banknál? A másik nagy problémám, hogy nincs adóstàrsam.

Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 1. 00:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Sehol

Nincs önerőd, nincs elég jövedelmed, nem vagy elég idős és nem olyan ingatlant akarsz venni, aminek van reális piaci értéke.


emellett álomvilágban élsz (2-3 millióért nem lehet lakóingatlant venni)

2019. okt. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

2-3 millióért már vidéken se nagyon lehet kapni ingatlant. De 4-5 millióért már kaphatsz. ( én februárban vettem vidéken 4 millióért egy szép nagy házat, de fel kell újítani.) Lakásvásárlási hitelnél az ingatlan árnak a 20% - vagy 30 % önerejével rendelkezned kell.

Vagyis tegyük fel, tudsz venni 4 millióért házat. Akkor 1,2 millió önerővel rendelkezned kell.

Ha nincs önerő akkor nincs hitel sem.

Ha nincs adóstárs akkor nincs hitel

Ha nincs ingatlanfedezet akkor nincs hitel

A korod is kizáró ok, mert túl fiatal vagy.

Várj pár évet, addig gyűjtsd az önerőt.

2019. okt. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves válaszod!

És akkor minden fiatal menjen utcára? :)

Csak van bármilyen megoldás

2019. okt. 1. 00:31
 4/16 A kérdező kommentje:

Második választ köszönöm szépen.

Valamennyi önerő van, de persze annyi nincs:)

2019. okt. 1. 00:32
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

2-3 millió az lópikula, ennyiért kartondobozt kapsz a Margit-híd alatt maximum.

Errefelé egy bedőlt oldalú disznóólért is elkérnek helyből 10 misit. Ekkora hitelt pedig sehol senki nem adna, még Kolompár Teszlatrooper és a famíliája se.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem fogod tudni visszafizetni, akkor búcsút inthetsz a kéródnak.

2019. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell híd alá menni. A legtöbb fiatalnak akinek a szülei nem tesznek a feneke alá lakást, nincs 20 évesen saját erejükból lakásuk. Ők azok a fiatalok akik albérletben szobát bérelnek, és sok évig spórolnak. Ez még az én időmben is így volt. Pedig én 1989-től kezdtem el dolgozni, és 20 évesen már 3 éves munkaviszonyom volt. Mégsem tudtam lakást venni, és önerőm sem volt. Maradt az albérlet. Én sok éven át albérletben éltem. Egy garzon lakást béreltünk előbb a barátnőmmel ketten, majd amikor párunk lett, akkor ki-ki a maga párjával élt tovább kettesben.

Már elmúltam 30 éves amikor megtudtam venni életem eéső lakását.

2019. okt. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A hegyoldalba 2,5 m arulnak egy zártkertet, viz villany van, kis epulet van rajta azon belul 1 szoba, 1 konyha, furdo wc. :)

Arra jó, hogy az ember feje fölött legyen tető.

Annyira voltam kiváncsi van e bármilyen lehetőség akkora összegű hitelre,valamelyik banknál.

Szép estét

2019. okt. 1. 00:40
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Átlag magyar fizetésből reálisan úgy uszkve 25 év alatt tudsz saját lakást venni. Szerencsés esetben tehát 45 évesen lesz házad, rosszabb esetben 55-60 évesen (aminek sok értelme nincs már, élvezkedsz benne 5-6 évig, aztán mehetsz is a geriátriára).
2019. okt. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Körbe kell járni a bankokat, nem kizárt, hogy valahol adnak 2,5m személyi hitelt.
2019. okt. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitelhez önerő is kellene, meg a fedezet sem feltételen fog megfelelni a lakáshitelhez.


Személyi kölcsönnel viszont lehet meg tudod oldani, és ellentétben a lakáshitelesekkel, kpval a kézben alkuképes lehet az a kinézett ingatlan, így ugyan nem sokkal de drágább a személyi kölcsön, ugyanakkor a vételárból legalább az átírás költségeit így le tudod alkudni.

2019. okt. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!