Véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]

2019. okt. 8. 16:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

:-))))


Nem túl objektív.

2019. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod, hogy önös érdekű a cikk? :) Erre gondoltam én is.
2019. okt. 8. 18:13
 3/39 anonim ***** válasza:
39%

Szinte minden realitást mellőző "Band wagon" cikk a "nincs pénzem, de gazdag akarok lenni" típusú olvasó közönségnek, akik lemaradtak a Lombard derivákról.


Szerintem kb 20 ponton lehetne belekötni a számításaiba és kijelentéseibe, kezdve onnan, hogy sem a 44-es kormányrendeletet, sem az Alaptörvényt,sem a banki babváró hitelszerződéseket és a hozzá kapcsolódó kondíciókat sem ismeri a szerző, de szvsz gyereke sincs, vagy csak valóban ilyen alacsony jövedelmi és pénzügyi szintű olvasóknak szánja, akiknek önerőből nem futja, magasabb hozam veszteségek és kockázatok vállalása nélküli befektetésre. A kockázatmentesség ne szűnik meg a banki kamatok fixálásával. Attól még sok esetben vissza kell fizetni a kamattámogatást, vagy a tőke támogatást, 5 évet követően is.


Vagy épp néha időutazó is:


Hogy akarja valaki a folyósítási naptól számított 60 hónap alatt visszafizetni a hitelt, egy 60 hónap + 1-5 munkanap alatt hozzáférhető befektetési összegből?


Fizikai képtelenség eleve.


A hitel abban az állampapír hozzáférhetőségi 1-5 napjában már ügyleti kamattal kamatozik,( nem számítva hogy kiutalás, végtörlesztés, stb. sem 2 perces ügyintézés és eleve minimum bankszámlára kérhető csak vagy magasabb összegű havi bankszámlára, ami mellé 5 évig nem árt egy kártya sem a kártyadíjakkal, de szó sem esik arról hol és milyen módon vásárol állampapírt, annak mennyi a költsége, stb. Mert 1,49%-ot is levon a bank ha pl. pos terminálon fizeted ki az állampapírokat az Államkincstárnál 0 Ft-os betéti számlára. :-)


15. § (1) Ha


a) a támogatott személyek a kölcsön folyósításától számított 5 éven belül nem teljesítik a 14. § (1) bekezdésében foglaltakat, akkor az 5 éves időszak lejártát követő naptól a kölcsöntartozás hátralévő összegére vonatkozóan a kamattámogatás megszűnik, a kölcsön ügyleti kamata a (9) bekezdésben foglaltak szerint módosul.


5) Az ügyleti kamat (4) bekezdésben meghatározott mértékét a kölcsönszerződésben rögzített kamatperiódus fordulónapján kell alkalmazni.


A kamattámogatás megszűnését követően az ügyleti kamat mértéke a támogatott személyek által fizetendő

ügyleti kamat mértéke az ÁKK Zrt. által havi rendszerességgel közzétett, a közzétételt megelőző naptári

hónapban tartott 5 éves névleges futamidejű államkötvény aukciókon kialakult - a betéti kamat és az értékpapírok

hozama számításáról és közzétételéről szóló kormányrendeletnek megfelelően számított - átlaghozamok adott

aukciókon elfogadott mennyiségekkel súlyozott számtani átlaga (a továbbiakban: 5 éves ÁKK hozam) 130

százalékának 5 százalékponttal növelt értéke.

Az állampapír-átlaghozamot az ÁKK Zrt. az internetes honlapján minden naptári hónap harmadik munkanapjáig

közzéteszi. A közzétett állampapír-átlaghozamot a közzététel naptári hónapját követő hónaptól kell alkalmazni."


"Az ügyleti kamat mértéke az 5 éves ÁKK változásával egyidejűleg 5 évente, a folyósítást követő minden 60. (hatvanadik)

hónap 1. (első) napján az azt megelőző hónap utolsó munkanapja előtt 2 nappal érvényes (amennyiben ez a nap hétvégére,

vagy munkaszüneti napra esik, az ezt megelőző munkanapon érvényes), 5 éves ÁKK alapján automatikusan változik."


Vagy az utolsó éves máp+ 6%-ot plusz a visszaváltási 0,25%-ot bukja, vagy a 60.ik hónap első napjától érvényben lévő banki ügyleti kamatot, aki ki tudja akkorra milyen mértékű lesz. Már ki sem jön a végeredménye sem így, hogy nincs kamattámogatás, sem úgy ha van. :-)


Ha meg az Alaptörvénnyel meg a 44-es kormányrendelettel megy szembe és csak öncélú nyerészkedésre hajt nem is akar eleve gyereket, akkor ez a 900.000 Ft se, 5 év alatt elinflálódik simán, hiszen 2% alatti éves hozama lesz 5 év alatt. Az infláció meg csak már most, dupla akkora.



Ha meg van gyerek, akkor azért az 5 év alatti összegyűlő kamat, elég gyorsan el fog menni az laptörvény XV. cikkének értelmében a gyerekre amíg 18 éves nem lesz.

2019. okt. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld!
2019. okt. 8. 19:26
 5/39 anonim ***** válasza:

Ott van a cikkben, hogy még akkor is megéri ha nem is lesz gyereked.

A véleményem viszont az, hogy ne vegye fel senki aki nincs rászorulva, mert erre is állami pénzek mennek el az én adómból is. Ne nyerészkedjen ezzel senki, az állam/jogalkotó/Viktor eredeti szándéka szerint ezt azoknak találták ki, akik ezáltal hamarabb tudnak gyermeket vállalni. Mert ha a pénz miatt 35-40 évesen jön az első baba akkor nem valószínű, hogy lesz 3!

2019. okt. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
47%

"Ott van a cikkben, hogy még akkor is megéri ha nem is lesz gyereked."


Megint okoskodsz... de minek?!


Aki ilyen cikkek alapján fektet be, az ne csodálkozzon, ha minuszba köt ki adott esetben.


Ez is olyan cikk mint a kiszámolód...


Simán látható a portfolio mai facebook az mment válaszaiból hogy nem éri meg annak aki nem vállal gyereket és saját zsebből havi 45-öt mindenféle kötelezettség nélkül betesz pl. pmàpba a màp+ helyett.


Azon felül hogy full csúsztatás feltételezés az egész számítási alap meg szimplán valótlant állít a kritikákra is.

2019. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
#6: pmap jobban jön ki a végére? Vezesd le.
2019. okt. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
50%
Ja és légyszíves ne beszélj ilyen magas lóról, nem tudom ezt mire fel kell itt, ugyanolyan senki vagy te is, mint én vagy itt bárki. Okoskodsz te is, mint mindenki.
2019. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöldet adtam, de Bak Norbert véleményére azért adok, mert ha jól tudom pár vállalkozása már van. Lehet picit jobban ért hozzá, mint itt sokan.
2019. okt. 9. 13:16
 10/39 anonim ***** válasza:
46%

1.Tegyél be havi 45.000-et állampapírba 5 évig.


2. Tegyél be a cikkben említett módon havi 45.000-et hiteltörlesztésbe 5 évig.


Memnyi saját tőkéd marad a 60. havi állampapír kamatjóvàiràs után, ha magadnak pakolsz félre havi 45-t és annak kamatos kamataival?


Gyanitom több, még kamatos levezetés nélkül is, ha 60*45.000 az csak kamat nélküli 2 millió 700.000 Ft tőke több lesz, mint a 900.000 Ft-os cikkben említett gyerek vállalás nélküli saját tőke,ami marad miutan kifizeted a hitelt es annak költségeit a cikkben leirt módon. Mindezt ugyanakkora havi befektetésre, ugyanolyan feltetelekkel akár ugyanabba a map + -ba fektetve.


De szólj, ha tévedek.


Nem vagyok én magas lovon... nem is állítottam hogy valaki is lennék.


Te gondolod túl a valótlant és ajánlgatod nyàjhatàsként boldog -boldogtalannak.


Érthető ha utólag nem tetszik a valóság, amit a számok hoznak, de attól még nem a másik a hibás aki eleve bele se menne az egyértelmű csúsztatásokba meg feltételezéseken alapuló befektetési tanácsokba, igazoltan valós állítások nélkül.


Pmàpnak olvass utána. Elég sokan nem tették át pl lejárat előtt sem a map+-ba, az is megvan indokolva hofy miért. A kiszamolodon meg még kalkulátor is van hozzá ahol játszhatsz is a beállításokkal es lathato hol teljesit jobban a pmap mint a map plusz vagyis hol lesz hateany a fix kamat az infláció követő 1,7-el szemben.

2019. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!