Véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]

2019. okt. 8. 16:07
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező ne a személy, cikkszerzo oldal stb legyen a meghatározó.


Elég ha átolvasod a vonatkozó jogszabalyokat szerződést és levezeted az egész folyamatot.


Ebből adodoan csak abba gondolj bele. Rögzítve van a kamatfordulo napja 60 hónapban a szerződés aláírásakor.A folyósítás 10 napon belül ezt követően történik. Hogy tudnál egy 60 hónap plusz 10 napos befektetései eredményt kifizetni a kamatfordulo előtti , (60.honap) utolsó napján ha napokkal kesobb jar csak le a befektetésed ?


A portfolio azt mondja nincs költség.

A 44/2019 összesen 3 koltsegre biztosít díjmentességet. Ezen felul minden a mindenkori hirdetmeny szerinti költség valos költsége lesz a hitelnek.


Eletbiztositas sem kell.


Életbiztosítás nélkül lehet fel sem engedi a bank venni az adósminősites során. Mar akkor van eletbiztositas es kell ( hiaba mondja azt a portfolio jogynem kell) és annak a költsége is ott van mint költség, ami szerintük nincs.


És akkor végül érdemes azt megnézni, hogy a Lombard hitelt azt hiszem a hvg ujsagiroja vetette fel két hete a kormanyinfon.Ra ket hettel mar meg is szubtetikazt hofy babavarobol allampapirt vegyenek az emberek es az legyen egy ujabb hitel fedezete amiből megint állampapírt vettek.


Nem erre van kitalalva hetfon az Akk is kijelentette.De igazabol gyerek nelkul szemnel lathatoan meg sem éri. Anbak ellenére hofy van aki ertol szentul megvan itt győződve meg annak ellenére is, hogy a portfolio kiizzadott egy elég gyenge fikciót erről.

2019. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

"Gyanitom több, még kamatos levezetés nélkül is, ha 60*45.000 az csak kamat nélküli 2 millió 700.000 Ft tőke több lesz, mint a 900.000 Ft-os cikkben említett gyerek vállalás nélküli saját tőke,ami marad miutan kifizeted a hitelt es annak költségeit a cikkben leirt módon. "


Ezek szerint nem értetted a cikket. A te 2,7 milliód felesleges számolni, azt te fizeted nem a haszon! Rakhatod párna alá is, akkor is 2,7 millió jön össze havi 45-bol 5 év alatt.

Na de mennyi kamat lesz? Azaz mennyit nyersz a befektetésen?

Merthogy a cikkben számolt 900 ezres tétel az már tisztán a nyereség.


Kérdező: ülj le és számolj, ne tévesszen meg hogy ki mit mond. Ennyi erővel bárki mondhatja, hogy ilyen meg olyan cége van. Nem számít. Ez pusztán matematika. És kis részben politika.. Ki tudja milyen törvény változik idővel? Láttunk már ezt azt.

2019. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

.... és ebből azért vond le a valós ügyleti kamat és egyéb banki költségeket is amiket aláírsz a hitelszerzodessel pl. a szerződést követő 60.hónap utáni első naptól aktualisaa válnak holott az állampapír még akkor le sem jár.


Ha levonod a portfolio által kikalkulált "állampapíron maradó összegből" a nyereséget meg ezeket a költségeket akkor mennyi marad?

Gyanitom kevesebb, mint a párna alatti 2.700.000 amit bármikor betehetsz bármilyen újonnan nyíló kedvezőbb kamatozású befektetésbe az 5 év alatt, nem pedig lekötve magad hitellel, meg 5 évre hozzáférhetetlenné téve a saját tőkédet és nincs akkora kockázata a megváltozott élethelyzeteknek sem mint a hitel esetében.

2019. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Az a 10 nap különbség nem lehet probléma. MÁP+ bármikor kivehető minimális költséggel vagy arra a 10-15 napra fizetem a magasabb kamatot. 20-30 ezer forintnál egyik se több. Apropenz a 900+ ezres nyereséghez képest.


Igaz, 5 év alatt 900e is eléggé apropenz, de ha gyerek is lesz akkor azért már nagyobb a haszon.


Mi például szeretnénk 3. babát, így nekünk már az is nyereség ha nem büntetik halálra akinek nem sikerül 5 éven belül. Első kettő könnyedén jött, de ki tudja ezt előre? Szeretek biztosra menni, és most úgy tűnik, hogy bukó akkor sincs ha nem jön a gyerek.

2019. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

:-))


Ez is egy érv...

Meg a reál kamat is ami fix kamatozású állampapírnál elegge meghatározó tényező mivel a 2021 utáni inflációra még az mnbnek sincs rálátása.



Ugyanakkor már meg csak kifelejtette a portfólió hogy a visszaváltásnak is időben eltolódó hatasa miatt megint plusz költség keketkezett vagy mar igy Te sem azzal szamolsz amit leírtak? 😂



Én szvsz. akkor sajnálnám a családom ha ilyen gazdasági számításokra hallgatnék és ott ülnének várva hónapokig a hagyatékit, hogy végre ne párom fizetéséből kelljen fizetni a felvett hitelt tovább. Majd a hagyatékival a kezükbe kanasszàt járni az államkincstárnàl, hogy 0,25% bünti mellett feltörhessék és bukjàk az éves kamat egy részét csak azért hogy visszafizessék a portfolio és gyakori által adott vélemények után létrejött amúgy teljesen indokolatlan hitelt.


Csak épp ha a hagyatékiig fizetniük kellene a hitelt , akkor vajon az hol fogja szolgálni a gyerekek támogatását amit az Alaptorveny Xv.cikke és az alapjan a 44/2019 kormányrendelet mint a Babavaro hitel alapja deklarál ?


Ja , kb sehol, mert igazabol voltam olyan felelőtlen, hogy " nincs költségnek" bedőlve nem kötök fedezeti biztositast sem, ők meg 3 gyerekkel egy fizetésből majd megoldják az összes háztartási kiadást es kaobak egy 900.000 Ft alatti hozamot cserébe. Kb ezert is mondtam a cikk írónak lehet nincs is gyereke. 😊

2019. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

"Az a 10 nap különbség nem lehet probléma. MÁP+ bármikor kivehető minimális költséggel vagy arra a 10-15 napra fizetem a magasabb kamatot. 20-30 ezer forintnál egyik se több. "


Kb kezet is foghatnál a cikkiroval, ha most el kéne hinni azt, hogy Te az Mnbtől jobban előre látod az 5. éves inflációt és az Àkk 5. éves havi kamatait , ami alapjan kijelenthető hogy 20-30.000-nél nem lesz több az ügyleti kamatköltsége a visszafizetésnek.

2019. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Mert szerinted mennyi lesz? Ha duplája, azaz 50 ezer mondjuk akkor is eltörpül a 900-hoz képest. Most azon lovagolsz, hogy a portfolio milyen felületes, mert lehet, hogy 969 ezer helyett csak 900 ezer lesz?


És milyen hagyatéki? Nem tervezünk meghalni, de mivel nem szórjuk el a pénzt, így lesz miből visszafizetni mindenképp. Ilyen tanácsokat inkább annak osztogass aki el is fogja költeni azt a pénzt. Na az mit csinál ha egyikük meghal és nincs biztosítás? Akkor lehet igazán fontos, nem ott ahol amúgy is csak egy plusz befektetés sok más mellett!

2019. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
És mint írtam MÁP+ bármikor kivehető minimális költséggel... Erre nem írtál semmit, mert nem is lehet. Max azzal jöhetsz, hogy bebebe nem is 969 a végeredmény hanem csak 900...
2019. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Dehofy tudja senki.De akkor hogy szamolsz rá??? 😂 Pl. ha első évben kiveszik a màp+-ból mondjuk egy nem általad okozott baleseti halál miatt az összeget, akkor mennyi marad a 900-hoz képest? Megkapjàk előre az 5 éves kamatot?


Kettőnk közt még mindig az a különbség, hogy nem én osztogatok tanácsot én csak a kérdésre válaszolok. Es objektívebben ítélem meg ezt a fajta származtatott ügylettel való ügyeskedést, azon túlmenően hogy egyáltalán lázba hozna egy éves szinten 2%-os elméleti kamat, magas hitelkitettséggel és megkötésekkel.

2019. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

😂😂😂😂

Én már csak röhögök rajtad, ez szimplán matek. Bocs én nem tudom és nem is akarom magam előadni, ebben te sokkal jobb vagy, csak a matekkal állsz hadilábon de legalább isszák a szavaid akik szintén buták a matekhoz.


Egy tanácsot osztok: senki ne vegye igénybe mert ezzel a magyar adófizetőket lopod meg. Ennyi amivel érvelni lehet ellene. Vagy talán még az is lehet, hogy mire megkapod a 10 milliót addigra pont megszüntetik a MÁP magas kamatát. Ilyesmi amin aggódni érdemes. Nem azon, hogy 10 napra picivel több lesz a kamat.

2019. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!