Véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]

2019. okt. 8. 16:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem beszélt rá buzgón itt semmire.

Te vagy az aki hihetetlen vehemenciaval beszélsz ellene.

Mintha csak az lenne az egyetlen járható út amit te gondolsz. Ez nincs így, de te ezt sosem látod be.

Mindig mindenkinek magának kell dönteni a saját esetében. Neked nem éri meg, oké, értettük.

Másnak meg megérheti, nem hülyeség a portfolios cikk sem, csak kicsit több dolgot érdemes átgondolni, például amit te is mondtál. Talán olyan ez mint az LTP, az is sokunknak megérte, neked épp nem. Más ember, más élethelyzet, mentalitás, kockázattűrő képesség stb. Nem kell rábeszélni semmire a másikat, de ugyanígy nem kell ilyen buzgón lebeszelni sem, mint ahogy te teszed. Vannak előnyök, hátrányok, ezeket érdemes megbeszélni aztán mindenki döntsön egyénileg.

2019. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
(ja egyébként kiszamolo csak a gyerek nélküli babaváróban bizonytalan, hogy havi 10e extra pénzt ez megéri vagy sem? Ha úton a gyerek akkor már egyértelműen azt mondja vedd fel. Te még ebben az esetben is inkább lebeszeled a népet...)
2019. okt. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Dehogy beszélek én le senkit.


Épp ezt mondom, hogy nem adok tanácsot, de nem egy esetben hívtam fel a figyelmet külső és belső tényezőkre, költség-haszon elemzésre, egyéb költségekre stb.re a figyelmet döntés előtt, alátámasztva hogy valós dolgok ( SWOT-ban veszély, költség-haszon elemzésben járulékos költség, stb. ) lehetnek. És ezeket még maga a portfolio sem cáfolta meg tételesen.



Ezzel szemben azért nézzük már meg hogy pl egy 61%-os válaszoló ( aki így bárki lehet, akár még Te is ) mit mond pl itt a második válaszában.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Azért van különbség a között, hogy érdemes ezeket is számba venni amit kihagyott a cikk, meg aközött is, hogy a Babavaro hitelt intézzétek gyorsan !


Majd hozzá teszi, hogy vitatkozzak a kiszamolóval, erre a kiszámoló rá pár nappal megjelenteti azt a cikket, amikbe kb azok is össze vannak foglalva, amiket mondtam, illetve a kommetekben még ettől is több.


Akkor kivel kéne erről vitatkozni, azzal aki önigazolást keres magának? Ugyan már, jó párszor le írtam ennél a kérdésnél is, a döntés és pü-i helyzete mindenkinek egyéni és nem egyetemleges.


Azt mondod nekem nem éri meg, ahogy az ltp sem.

Nem ,mert volt más alternatívám rá, ami olcsóbb és kifizetődőbb volt, mert az egyéni pü-i helyzetem úgy adta. 2014-ben járt le az addigi befektetési alapom, K&H Rajna alap. dönthettem volna, hogy visszakötöm 2% hozamra. Jött a fundamenta is osztani az észt. Azután inkább áttettem ingatlanokba. Majd ara vetem fel 3,5 millió hitelt, amiből újabb befektetéseket hajtottam végre. Még mindig van belőle tehermentes ingatlan, aminek az értéknövekedése 5 év alatt, nem fundamenta % lett és nem csökkentette a havi kiadással sem a jtmt, sem a hfm-et, közvetve a hitellimitet sem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


De ott sem győzködtem senkit, hogy legyen áfás vállalkozó mindenképp és intézze minél hamarabb, pedig évente 7 számjegyű többlet bevételt generál.


És ott is az önigazolást játszotta ugyanaz a 61%-os, aki aztán csak visszautalt rá, hogy onnan "ismer" :-)


Sokat agyaltam még az idei év tervezésekor, hogy legyen-e máp+ a gyerek megtakarításaiban, de évközben is látszódott, hogy nem kiforrott ez a dolog, meg ahogy variálódtak a külső tényezők aminek alá rendeltem volna ezzel magam, hogy nekem ez nem ér annyit, mint amit így pl, egy EUR/HUF árfolyamon már éven belül realizálni tudtam és nem kötöm le magam 5 évre vele, ha úgy alakul akkor likvidbe legyen a tőke egy része. Egyszerű költség-haszon elemzés.


Más része meg az ltp kapcsán is említett ingatlanba pl. ami jelen esetben ott igazolódik, hogy október 14-től egyenlőre magasabb fedezeti mutatóval bír hitelminősítésen , mint az állampapír a jövőben.


Aztán majd kiderül milyen kompromisszumot kell még a máp+-oskonak "elviselni", amibe nem lesz így beleszólásuk, de tűrniük kell 5 évig is, akár a pozitív akár a negatív externáliáit. Lehet a végén ők jönne ki jól a buliból, vagy az ÁKK-hoz igazított kamat lesz olyan mértékű, hogy akinek nem lett gyereke, arra mint extra vám kivetik a 60. hónap után.

2019. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Igen, van akinek megéri van akinek nem, ez a lényeg, nem kell egyik irányba sem nyomatni senkit. Elnézést ha neked nem ez jött le, vagy én nem írok jól, vagy te nem értelmezed jól.

Nekem nincsenek sok millióim, hogy ingatlanokkal bizniszeljek, de az LTP, egészségpénztár, állampapír, hitelkártya visszatérítés stb azért szépen hoztak a konyhára.

Én teljesen megértem, hogy aki ingatlanokkal foglalkozik annak ez annyira apró pénz, hogy lehajolni sem érdemes érte.

Nem vagyunk egyformák, ami nekem megéri másnak nem biztos. Én abban az időben LTP nélkül nem találtam jobb hozamot ÉS volt mire felhasználnom a lejáró LTP-t.

2019. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

"Azért van különbség a között, hogy érdemes ezeket is számba venni amit kihagyott a cikk, meg aközött is, hogy a Babavaro hitelt intézzétek gyorsan !"


Nana!! Ott teljesen más a helyzet, mert úton a baba. Ez esetben rajtad kívül kb mindenki azt mondja érdemes felvenni. Kiszamolo is. Én írtam és most is így gondolom.


Ha biztosan nem lesz baba akkor nem ilyen egyértelmű, erről beszéltünk eddig itt és ezt járta körül kiszamolo is,bemutatva pro és kontra. Ez esetben tényleg alaposan át kell gondolni, sose írtam mást.

2019. okt. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Hát én sem voltam annyira eleresztve, hogy csak úgy rendelkezésre álltak.


Én pl. svájci frank alapú szabadfelhasználású devizahitelből hoztam ezeket létre.


Más meg siránkozik hogy kilakoltatják. Nem vagyunk egyformák, de lehet tanulni és a tanultakat alkalmazni a gyakorlatban vagy írni egy elméleti számításos cikket is lehet.


Így ugyan van még fennálló azóta már forintosított devizahitel tartozásom is, de pl a két gyereknek szánt megtakarítással sem az infláció elleni vásárló érték megtartással küzdök 0-2% körüli pénzügyi termék hozamokon, csak amiatt, hogy nekik azért ne úgy kelljen indítani az életüket mint nekünk, adóssággal a nyakunkban ingatlan nélkül.


Ha nincs a devizahitel mi sem tartanánk itt, hiába hogy az esetek nagy %-ban "mindenki" szidja. Abból is ki lehetett jól jönni.

2019. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"Nana!! Ott teljesen más a helyzet, mert úton a baba. Ez esetben rajtad kívül kb mindenki azt mondja érdemes felvenni. Kiszamolo is. Én írtam és most is így gondolom."


Én viszont továbbra sem azt mondom, hogy nem érdemes felvenni, de mutass rá, hogy ezt valaha is leírtam volna konkrétan, hanem hogy célszerű átszámolni és az egyéni adottságoktól függően eldönteni.


A hitel, attól még hitel marad, az állampapír, meg állampapír, amiket a sok oldalon át bemutatott leírások alapján szemmel láthatón mozgathatnak pozitív vagy negatív irányba külső tényezők, amiket a teljes futamidő alatt a hitelvevő/befektető nem tud befolyásolni, csak élvezni a hasznait, vagy viselni a terheit.

2019. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Oké, akkor fogalmazzunk úgy, hogy erősen azt sugalmazta számomra az írásod, hogy még baba esetén se vegyem fel. Ha nem értenék hozzá, nem tudnám magamnak is kiszamolni, akkor az az érzés támadna bennem téged olvasva, hogy esetleg még így se érdemes.

Pedig azért itt erősen a másik irányba dől a mérleg, kevés és pici az ellenérv (gyakorlatilag olyasmi a kockázat mint hogy ne menj az utcára, mert elüthet az autó).

De oké, lehet, hogy csak én éreztem így, mint ahogy te meg azt hiszed bárkit is rá akarok beszélni. Dehogyis, hiszen a költségeit én is, mint adófizető állampolgár fogom fizetni, haszna meg a számomra ismeretlen egyéneknek lesz.

2019. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Mint mondtam nem rugózok ezen, mivel igazából nem mozgat meg ilyen jellegű befektetés. Más téren hitel nélkül magasabb hozamot tudok realizálni a gyerek részére, de egyúttal az adóm miatt sem aggódok. Ami, mint költség -ez esetben adó - ezzel jár, azt el tudom fogadni.
2019. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!