Mit lehet tenni, hogy ha tartozás végrehajtási eljárását 5 éven keresztül rossz helyre postázták?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy a pontos kategóriában tettem fel a kérdést, ezért elnézést kérek!

6 évvel ezelőtt volt egy összetűzésem az egyik internet szolgáltatóval. 3000 Ft-al többet fizettem hónapokon át mint kellett volna. Ezt jeleztem is, de nem történt változás. Majd nem fizettem, de a szerződés amúgy is lejárt, melynek záradékában az volt, hogy a lejárta után, ha fizetési hátralék van, akkor az azonnal megszűnik. Szóval eleve automatikusan megszűnik, így utána még havidíjat követelni nem lehetett volna, amit megtettek.

Mikor ez megtörtént szintén jeleztem, hogy nem éppen jogos a követelt összeg. Ezt követően össze-vissza küldtek számlát. 20000-200000-ig folyamatosan ugrált az összeg és sokszor lefele. Igazából egyre kevesebbet követeltek, nyilván tudták, hogy nem jogos a követelés. De sokszor a követelésen csak fel voltak tüntetve kerek összegek, amihez oda se volt írva, hogy mi az. Csak úgy kértek még hozzá 20-300000-et. Aztán csend lett. Majd elköltöztem más, bejelentett lakcímmel, de ekkor még a szolgáltatóval "hadakoztam".

Ezek után semmi nem volt évekig és most kaptam 5 év után egy végső felszólítást végrehajtásról. Érdekesnek találom, hogy most a legvégén hirtelen felfogták a bejelentett lakcímemet? Ez számomra mindennek, csak nem jogszerűnek tűnik. Tudomásom szerint 2005 óta ha az adós önhibáján kívül nem intézkedik, akkor ezt könnyedén megtámadhatja és ez szerintem bőven belefér a kategóriába. Illetve nem tudom, hogy mikor került bírósági eljárás alá, mert az internet szolgáltatói tartozások 1 év után elévülnek, szóval ha addig nem történt eljárás megkezdése, akkor eleve elévülés van és abban is biztos vagyok, hogy ez nem történt meg időben.



2019. okt. 25. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Az nem önhiba, hogy nem jelezted a lakcímvaltozast
2019. okt. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan mit küldtek neked és ki küldte? Ha fizetési meghagyást, akkor mondj ellent 15 napon belül, hivatkozz az összeg jogtalanságára és az elévülésre. Innentől kezdve az ő dolguk lesz beperelni téged és bizonyítani a követelés jogosságát.

Ha nem mondasz ellent, azzal elismered a tartozást és végrehajthatóvá válik.


Netán követeléskezelő küldött sima felszólító levelet? Ebben az esetben ne foglalkozz vele, még ha "végső" felszólításnak is hívják és végrehajtással fenyegetőznek is. Követeléskezelő nem hajthat végre semmit, arra csak fizetési meghagyás vagy bírósági per után kerülhet sor.

Lehet, hogy a tartozádod valóban elévült, ez azonban egész pontosan azt jelenti, a végrehajtási jog évült el, és ha te esetleg ennek ellenére önként megfizeted, azt a pénzt nem követelheted vissza.

Előfordul, hogy egy követeléskezelő töredék áron megvesz elévült tartozásokat és ezeket aztán erőteljes hangvételű levelekkel próbálja behajtani. Ha csak az adósok 10%-a beijed és fizet, már nagyon jól járt.

2019. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez 2 helyen nem stimmel: azt írod, hogy hónapokon keresztül túlfizettél,utána meg nem. Hány hónapig fizettél többet és meddig nem fizettél? Még szerintem nem a szerződés járt le, hanem a hűségidő. Az elévülésre meg akkor hivatkozhatnál, ha nem próbálták volna behajtani, de mivel írtad, hogy sokat hadakoztál velük, ez nem áll fenn.
2019. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

“ a szerződés amúgy is lejárt, melynek záradékában az volt, hogy a lejárta után, ha fizetési hátralék van, akkor az azonnal megszűnik.”

Itt valamit beneztel, ilyen nincs leirva egyetlen szerzodesben sem, valamit nagyon rosszul ertelmeztel.

Attol, hogy barmilyen szerzodes felmondasra kerul, az addig esedekes dijakat meg ki kell fizetni.

2019. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen az addig esedékes díjat, de utána már nem számlázhatnak havidíjat, ha a szerződés fel lett bontva.

Márpedig pontosan ez volt a szerződésben.

Most jöttem az EOS-tól ahol elmondtam mindent és kaptam részletezést is. Abból például fehéren feketén látszott, hogy fizettem rendesen végig 6500-at. Majd hirtelen elfelejtették a hűségemből adódó 3000-mínuszt. Fizettem háromszor 9500-at, majd a panaszom után visszacsökkentették 6500-ra. Majd utána ismét 3x 9500-at kellett. Aztán 2 hónapot nem fizettem, a szerződés akkor bomlott fel. Utána még kiszámláztak 2 havidíjat. ekkor lett 29000 a tartozás. Abból leírtak 5000-et, ami fogalmam sincs mi lehet. Majd a következő hónapra ebből lett 98000 és ekkor hagyták abba. Nem írtam semmit se le rosszul. Ez így van a részletezőben. Ezekről én anno amúgy teljesen máshogy kaptam értesítést. Először 3 hónap után 200000-es számlát küldtek. Csak úgy név nélküli összegeket odacsaptak a semmiből. Amiket később kiszedtek, utána visszaugrott 20000-ezerre. Majd megint egy 150000-es igény, majd egy 80000-es. Közben természetesen panaszt tettem. Majd ezek után már át is adták az EOS-nak, mint most kiderült.

Az EOS-nál azt mondták, hogy nekik a UPC 2 címet adott meg. Egy tartózkodásit és egy bejelentettet. Na most a bejelentett az már a szerződés hosszabbításkor nem az volt, szóval nem mentegetőzhet a szolgáltató, hogy ő azt tudta, mert nagyon is jól tudta a címemet. Az ő hanyagsága, nem az én felelősségem. Az EOS, meg nem kereshet máshol, mint ahol a szolgáltató, mint ahogy azt most mondták. Most tovább adták egy végrehajtónak és az küldte most a pontos címre, mert az nézte csak meg. Viszont itt jön az elévülési idő. Ha nem kézbesítik és az ő hibájukból kézbesítették rossz helyre eddig, akkor a bírósági eljárás megindításáig ha eltelt az elévülési idő limitje, akkor áll fenn az elévülés. Ez pedig bizony megvalósult 6 év után.

Mellesleg az elmondtam részletesen, ami azért nem volt könnyű, mert régi dolgokat kellett felidézni a teljes történetet. Illetve látta a számla részletezőt, a hölgy is mondta, hogy mindenképpen tegyek panaszt, mert ez az egész tényleg nem stimmel. Csak azt nem náluk tudom már megtenni.

2019. okt. 25. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már a végrehajtónál az ügy, nála kell elévülésre hivatkoznod. Ugyanis se a bíróság, se a végrehajtó ezt hivatalból nem vizsgálja.
2019. okt. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!