Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan alapíthatnék bankot?

Hogyan alapíthatnék bankot?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy tipikus kisember vagyok nagy ambíciókkal. A tervem egyelőre java nyelven való programozás külföldön, majd az ott megtakaritott pénzt befektetni valami jövedelmezőbe. Gondoltam bank alapításra is, de nem tudom, hogy Magyarországon mennyi a kötelező részleges tartalék betét, illetve annak hányszorosát lehet előállítani
2019. dec. 6. 02:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%
Persze, pont te leszel a következő milliárdos.
2019. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Csak az a különbség, hogy Te se Elon Musk, se Jeff Bezos nem vagy, csak egy álmodozó hülyegyerek, aki azt gondolja, hogy néhány év programozással összeszedhet 2 milliárd forintot.
2019. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
... és különbség még hogy se Elon Musk, se Jeff Bezos nem a gyakorin vagy hasonló oldalon kérdezősködött, hanem legalább azzal tisztában voltak, hogy milyen infót honnan szerezzenek be. De ha már az elején ez sem megy akkor tényleg hagyd a fenébe...
2019. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 VPJ108 ***** válasza:
Kell hozzá tőke (min 2 milliárd), informatika, szervezet, üzleti terv, kb. 15 ember (belső ellenőr, compliance officer, adminisztrációs vezető, vezérigazgató, felügyelőbizottság, kockázatkezelési vezető, és néhányan akik az üzlettel foglalkoznak) ha és persze MNB engedély. Aztán hadd szóljon az a bank!
2019. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

12 és 13nak írom.

Igen, nyilván ők azzal a tudással születtek meg, hogy tudták, hogy hogyan lehet multinacionális vállalatokat irányítani, illetve, hogy milyen szakemberekkel kell körbevenni magukat hogy a világ elitjébe bekerüljenek.


Ja,mégis honnan szerezzek infót, ha nem innen? Inkább ki írom ide, hátha vannak itt jogászok akik konkrétan meg tudják mondani, hogy a jelenlegi törvények szerint Magyarországon milyen feltételek mellett lehet bankot alapítani. A másik része kedves 2,hogy nem alkalmazott szakemberként akarok bankot alapítani. Ahogy írtam, céget szeretnék először, hogy az is passzív jövedelmet hozzon, emellett már 7 éve részvényezek is. Az, hogy te kedves 12,a proli felfogásoddal robotolsz egy gyárban, és mindenki mást leszólsz, aki többet mer, az meg téged minősít. Hülyegyerek.

2019. dec. 14. 15:56
 16/18 anonim ***** válasza:

"Ja,mégis honnan szerezzek infót, ha nem innen?"


Látod ez a baj! Hát pont nem innen okoska. Aki már addig eljutott hogy vállalkozó annak legyen egy ügyvédje és ne a gyakorin tájékozódjon. Vagy csinálsz egy bankot aztán ha beleköt bármibe a hatóság majd azt mondod hogy a gyakorin így mondták??? Gondolkozzál már!!!

2019. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, egyik barátom most fog végezni a jogon. Másik ismerősöm szintén. De talán eljuthatna a tudarodig az is, hogy nem csak jogászok infoira voltam kíváncsi.
2019. dec. 14. 16:09
 18/18 A kérdező kommentje:
Meg amugy ennyi erővel te minek vagy ezen az oldalon? Menj és kérj véleményt szakembertől, itt nem fogsz normális választ kapni semmire.
2019. dec. 14. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!