Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van erre a helyzetre valami...

Van erre a helyzetre valami reális megoldás?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal lakunk egy kisebb ingatlanban (28 nm, anyukám nyugdíjas, és többek között súlyosan mozgáskorlátozott, mindenképpen szeretnénk egy nagyobb ingatlanba költözni, mivel a jelenlegi körülmények között nem tudja használni a kerekesszékét,mert egyszerűen túl szűkös a hely.Az ingatlan eladását már próbáltuk, de mivel a környéken sok hasonló ingatlan eladó, így kevés sikerrel jártunk.Mosta találtunk egy nagyon kedvező árfekvésű, minden szempontból megfelelő ingatlant, amit lehetőség szerint meg szeretnénk vásárolni.Milyen esélyek vannak arra, hogy kapjunk hitelt?A ház, amiben jelenleg lakunk saját tulajdonú, kb. 5-6 M. Ft. az értéke, a háznak, amit meg szeretnénk vásárolni 4 M.Ft. az ára.Édesanyám nyugdíja 180 e Ft., az én jövedelmem 21 e Ft. ápolási díj, mivel 24 órás ápolásra szorul.Önerő, egyéb megtakarított pénzünk jelenleg sajnos nincs.Elképzelhető, hogy ebben a helyzetben hitelhez jussunk? Természetesen csakis komoly pénzintézetnél, banknál vennénk föl hitelt, nem ilyen megbízhatatlan, kis ismeretlen cégeknél.


Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 20. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, 21 ezer forintra hitelt? Pfff...

Ha az édesanyád nyugdíját veszed figyelembe, akkor ki tudja (bár neki se adnak, ha a hitel végén már elmúlt volna 75 éves), de gondolkozz már egy kicsit!

A hitel az nem a tiéd, tudod? Azt vissza kell fizetni, kamatokkal terhelten! Mégis, ha már jelenleg is az öregségi nyugdíjminimum alatt keresel, akkor miből gondolod, hogy később majd jobb lesz? Aztán mész (mentek) az utcára, ha a lakást is lefoglalják?


Sajnálom, hogy ezt ilyen gyp-s módon kell elmondanom, de a tapasztalatom az, hogy a magyar lakosság egyszerűen nem képes pár napnál túl előre gondolkozni...


Ha a megvásárolandó ház kevesebbet ér, mint a jelenlegi, akkor inkább előbb adjátok el azt (addig albérlet), és utána saját pénzből vegyétek meg az újat. Akkor nem tartoztok senkinek...

2010. júl. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jajj nem úgy gondoltam, hogy a 21 e. Ft.-os ápolási járadékomra vennék föl hitelt, egyértelmű, h arra nem kapnánk :D Valahogy úgy képzeltem el, hogy a meglévő házra ill. arra, amit megvásárolnánk valahogy kombináltan vennénk föl a hitelt jelzáloggal.Persze az lenne a legésszerűbb, hogy a meglévőt eladjuk, csak egyrészt nagyon nehéz itt eladni (már több éve áruljuk) másrészt pedig az a ház, amit kinéztünk, azt jóval áron alul árulják, tehát sürgős lenne...
2010. júl. 20. 01:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Közelítsük meg innen a problémát:

Ha eddig nem tudtad eladni a lakásodat, akkor miből gondolod, hogy ezután majd el fogod tudni? És ha nem? Akkor miből fizetsz majd vissza 7-8 milliót (amennyi a kamatokkal együtt minimum lesz a tartozásod)?

És várhatod a megoldást a kormánytól, vagy akárkitől, az lesz a vége, hogy ha nem tudsz fizetni, akkor utcára raknak az édesanyáddal együtt. És senkit nem fog érdekelni, hogy neki kéne lakás, vagy nem.

Hát ezért mondom.

De ezt leszámítva, az is elég kétséges, hogy édesanyádnak adnának bármiféle hitelt, ha már benne van a korban.

Az teljesen biztos, hogy neked semmit!

2010. júl. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A helyetekben inkább a jelenlegi házatokat akadálymentesítném. Ehhez adhat segítséget a Mozgáskorlátozottak Egyesülete is,hacsak nem találják túl magasnak anyukád nyugdíját! De ebből a pénzből ti is tehetnétek félre ebből a célból.

Nekem elég furának tűnik,hogy egy 28 nm ház érhet 5-6 milliót! Valószínűleg ezért sem akad rá vevő.

2010. júl. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézzük reálisan a dolgokat.


Anyukád nyugdíja bőven átlag feletti, így ha az életkora is megenged még kb 20 éves futamidőt, akkor ezek alapján hitelképesnek mondható, de a felelősség a tiétek! Nektek kell felmérni, hogy szabad-e azzal kalkulálni, hogy ez a nyugdíj még 20 év múlva is létezni fog...


A 4 mill ft-os hitel lakásvásárlásra felvehető úgy, hogy bevonjátok a mostani lakásotokat is fedezetnek, de ehhez az kell, hogy a bank is legalább 4 mill ft-ra értékelje mindkét ingatlant. (Ez a minimum érték a bankok szerint, ami alatt nem hiteleznek.)


Mivel azt állítod, hogy mélyen áron alul van a megvásárolandó lakás, akkor valószínűleg ezzel nem lenne gond.


Én pl azon is elgondolkoznék, hogy egy olyan kis garzont, amiben most éltek, ki lehet adni albérletbe, miután átköltöztök a másikba, ami szintén segítené a hitel visszafizetését és ezzel azt is megoldanátok, hogy nem kell most eladni a lakást, amikor ilyen nyomottak az árak.


Nem gondolkozol rosszul, de azzal a rizikóval mindenképpen számolj, mi történik, ha neked nincs állásod, anyukáddal történik valami, albérlőd sincs, csak a hitel...

Ez így elég veszélyes és elúszhat mindkét lakás is, ha nem tudsz miből törleszteni.


Ha ezek alapján mégis úgy döntesz, hogy szeretnétek lakást venni, keress meg privátban.


egy hiteltanácsadó

2010. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pontosan képben, de hallottam már áthidaló hitelről, aminek pont az a lényege, hogy kapsz hitelt, amiből megveheted az új lakást, és amikor eladod a régit, akkor egy összegben visszafizeted. De két éven belül el kell adni a régi lakást vagy ilyesmi.

Szerintem esetedben ez lehet a megoldás, guglizz rá, keress meg néhány bankot, akinek van ilyen ajánlata.

2010. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lakáscsere nem lenne jó? Rakd fel interneten a lehető legtöbb hirdetési oldalra, hogy elcserélnéd a lakásodat egy másikra. Hátha valaki éppen ilyen kicsi lakást keres. De az átalakítás sem utolsó ötlet ;) ! A hitelfelvállalás részedről nagyon rizikós, hiszen ha (ne adja Isten) bármi történik édesanyáddal miből fogod fizetni a részletet??? Gondolkozz előre, szerintem a hitelfelvétel legyen a legutolsó ötleted!!!
2010. júl. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!