Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van megoldás erre a helyzetre?

Van megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés
Szóval...úgy néz ki elválunk. Van egy ingatlan amit közösen vásároltunk, közösen fizetjük az igényelt hitelt is.De...én GYESEN vagyok a kicsivel, most akarok vállalkozó lenni. Kinéztem egy kis házat, ami 3 millió ft lenne. Milyen úton módon kaphatnék én arra hitelt?Vagy személyi kölcsönt? Valaki tudna segíteni akkor szívesen venném a válaszát.Előre is köszike.
2010. aug. 30. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

gyesre nem ad senki hitelt tudtommal.

mennyi megtakarításod "önerős" van amúgy?

2010. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
GYES-re nem tudsz hitelt felvenni, mivel most kezded a vállalkozást arra sem. Írtad váltok, vagyonmegosztáskor a fele téged illett, ha nincs házassági szerződés. Persze lehet nem fog 3 millió járni, ha kirendezitek a hitelt az eladásból. A hitel lehetőségre 2 évet minimum várni kell, egy kisebb összegű megtakarítást mindenképp jó lenne elindítani, előnyösebb helyzetbe kerülhetsz ezáltal.
2010. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálatok több probléma is felmerül.


A jelenlegi házatok közös tulajdon, a hitel is közös. Az a tapasztalatom az, hogy ebből kimászni jelenleg nehezebb, mint válni, ugyanis ha az a terv, hogy 100%-ban a férjed nevére kerüljön a ház és a hitel is, ebbe közel nem biztos, hogy a bank belemegy. Nem biztos, hogy a férjed egyedül lehet adós és ha esetleg még szocpol is van a házon, még cifrább a helyzet. Ha semmin nem változtattok, mert pl nem engedi a bank, akkor az rád nézve hátrányos, mert ha neveden marad a hitel, az problémát jelenthet számodra a későbbiekben.


Kérdés az is, hogy neked jár-e a közös házból valami és ha igen, ezt milyen módon tudjátok rendezni?


A másik gond, hogy Te most egyedül hitelképtelen vagy a Gyes miatt, semelyik bank nem ad neked hitelt.


A 3. gond, hogy ilyen kis értékű ingatlant a bankok nem fogadnak el fedezetnek, tehát arra jelzáloghitelt nem lehet felvenni még úgy sem, hogy esetleg találnál egy jövedelemmel rendelkező adóstársat.


Kizárólag úgy tudod megvenni ezt az ingatlant, ha van egy másik ingatlan fedezet és találsz egy adóstársat is, akinek megfelelő jövedelme is van.

2010. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!