Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás ügyben tanácstalan vagyok?

Lakás ügyben tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Szép estét mindenkinek! A kérdésem az lenne hogy ugyan több de kisebb tartozásom volt különféle bankok felé ami már egy jóideje maradéktalanul rendezésre került. Most már semmiféle tartozásom nincs. Jelenleg külföldön dolgozom de egy év múlva kb. haza szeretnék költözni. Szeretnék házat vásárolni amihez lenne nagyjából 4 millió Ft önrészem. További 10 millió Ft-ra lenne szükségem amire úgy gondoltam hogy fix kamatozású Lakás hitelt vennénk föl. A kérdésem első fele az lenne hogy ilyen “ Elő élettel“ Kaphatok e illetve ha még nem akkor mikor kaphatok bárminemű hitelt? Rebesgetik a gazdasági válságot ezért nyilván még várnék ezzel az egész dologgal de ha lecseng ez a történet utána is csak kizárólag fix Törlesztőrészletű lakás hitel jöhet szóba. Nevetséges nagyjából 65 000 Ft-os havi törlesztő vel vannak fix törlesztő részletű lakáshitelek ahogy néztem ami kicsivel több mint fele egy havi albérlet árának mifelénk. A kérdés másik fele az lenne hogy csak ezzel a fix törlesztőrészlettel éri meg lakást venni? én nagyon bízok ebben hiszen úgy gondolom így nem érhetnek a későbbiekben meglepetések.
2019. dec. 25. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ negatív KHR listás vagy-e.


A fix kamat jó ötlet, a kockázat mérséklése miatt mindenképpen, az hogy anyagilag megéri-e más kérdés, majd utólag kiderül.

2019. dec. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az vagyok bár szerintem már csak passzív .Mint mondtam 60-65 000 Ft körül van a havi törlesztő ami nevetséges mert mifelénk Győrben nagyjából 10-15 éve kerültek ennyibe az albérlet árak. Annak fényében hogy manapság már 100-120 000 Ft egy havi albérlet akkor inkább vállalom a hitelt És hogyha rendesen fizetem egyszer az enyém lesz az ingatlan.Illetve meglepetések sem érnének mint anno a devizahiteleseket
2019. dec. 26. 07:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolkodsz, de amíg passzív vagy, akkor nem hiszem, hogy kapj normális hitelt.
2019. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!