Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya igénylés. Megéri?

F6xsh0gun kérdése:

Hitelkártya igénylés. Megéri?

Figyelt kérdés
Üdv. Nemrégiben betalált a bankom, (K&H) hogy van lehetőségem hitelkártyát igényelni. Utána olvastam a weboldalukon, illetve ezen az oldalon is néhány kérdést, de még mindig nem tiszta. Párommal, közös keresetünk, kb 300-400e ft körül mozog, de sajnos a hónapokat így is nehezen vészeljük át. Tisztában vagyok a hatalmas kamatokkal és hogy ez számunkra nem nagyon érheti meg, viszont én úgy gondolom, hogy ezt a kártyát én hónap végén (amikor már üresedik a tárca) kezdeném el használni azért, hogy mire megjönne a fizetés (és még határidőn belül lennék) visszatudjam fizetni az elköltött összeget kamatmentesen. Ez kivitelezhető dolog-e így? Esetleg valaki adhatna magyarázatot erre az egész hitelkártya mizériámra vagy elmagyarázhatná, (köznyelven) hogy mégis mivel járna az ha igénylek egy kártyát.

2020. jan. 2. 17:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Hasznos olvasmány: [link]
2020. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Kockásfüzet helyett vannak már jó app-ok a költségek nyomonkövetéséhez:

[link]

2020. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Házszigetelés előtt csináltattam, majd ehhez jött a laminált padló és néhány bútor megvásárlása, 4%-ot spóroltam a vásárlásokon.

147e-et kaptam vissza kicsit többet mint 3,6m-ot költöttem róla.


Régebben még fellehetett használni a kincstárjegy vásárlásához is 1%-os visszatérítéssel, 5mFt kincstárjegyre 50e-et kaptam vissza.


Majd rámtört a felismerés, hogy ez milyen nagy üzlet:

kincstárjegyet veszek --- visszaváltom --- beteszem bankba --- átutalom a hitelszámlámra --- és megismétlem az egészet

Egész hétvégén ezen agyaltam +50e +50e +50e +50e +50e... gondolkoztam rajta, hogy felmondom a munkahelyemen és egész nap ezt csinálom, de sajnos LEKÉSTEM RÓLA!


Sok volt a visszaélő ezzel és csak az első alkalommal kaptam rá visszatérítést, kivették a visszatérítési listáról a kincstárjegyet és a befektetési részvényeket, mások meg évekig csinálták (kiszámoló.hu-ról sajnos lekéstem, ha 2 évvel korábban akadok az oldalra már milliárdos lennék)


Tankolásnál visszakaptam 4%-ot, mivel benzinkúton dolgoztam itt is visszajött egy kis pénz, majd ezt is limitálták max. 30e-re (10e-nél több soha nem jött vissza) majd ismét változás kivették a 4%-os kategóriából és ment az 1%-osba (pár száz Ft-ért 1 hónapig szarakodni vele már nem érte meg).


Szomszédok velem hozatták a szirszarjaikat éveken keresztül, mikor lett a hitelkártyám elkezdtem ezzel vásárolni nekik, erre 2 hét elteltével már senkinek nem kellett hozni semmit :) Ennek ennyi haszna volt, addig természetesnek vették, hogy kihasználnak, de amint ebből nem csak nekik származott "hasznuk" már egyből megtudták oldani, hogy elbuszozzanak a vásárlásukért, vagy kihozassák futárral...

3-4 év alatt senkiben fel sem merült a kérdés, hogy tartóznak-e valamivel, amiért heti több órát nekik ugráltam,. most így belegondolva, ha előbb lett volna kártyám megúsztam volna ezt, vagy legalább lett volna rajta egy kis pénzem.


Öregeknek (17-18 ember) én szoktam hozni a havi gyógyszereiket, egyetlen alkalommal fizettem a kártyámmal, erre még aznap 4-en becsöngettek hozzám fizessek nekik 4%-ot vissza, közben én 1%-ot kaptam vissza. Ez a gond is le lett tudva nem ugráltam nekik sem.


Az elmúlt 15-20 évre visszagondolva, sokan kihasználták a nagyétkűségemet, nevezzük a nevén inkább balek voltam, abból is a nagyobb fajta :)

2020. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
A hitelkártya valóban annak éri meg, akinek nincs szüksége hitelre. Leginkább a visszatérítések miatt, nekem kettő is van és havonta összejön vele 7-8 ezer forint, ami nem egy óriási összeg viszont ajándékpénznek jó. Illetve még kocsibérléskor is sokszor szükség lehet rá.
2020. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Amugy bemesz a bankba, ott ulnek a tanacsadok, benne van a nevukben, hogy TANACSadok, es kerdezd meg toluk, hogy a te penzugyi helyzeted alapjan ez megerne?

Hidd el reszletesen el fogjak magyarazni mik a buktatok. En bankban dolgozom tanacsadokent, es ha egy ugyfel igy megkerdezne tolem amit te itt, akkor teljesen a nullarol felepitenem az elonyoket es a hatranyokat. Mert valoban kulonbozoek az ugyfelek igenyei, es ha te nem kerdezed a banki tanacsado azt fogja gondolni hogy tudod.

Kicsit allj hozzajuk bizalmasabban a tobbi tanacsado helyeben is beszelhetek azt hiszem :D en mindig azt mondom hogy nem eladok vagyunk, vagy robotok akik informaciot mondanak csak el, hanem tanacsadok. Nalunk jobban szerintem senki sem tudja hogy egy adott penzugyi szokas szerint megeri-e az a kivalasztott banki termek, vagy nem.

2020. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös, kicsit ellentmondásos, amit írsz: uyganis a banki tanácsadónak/dolgozónak az az érdeke, hogy eladjon egy terméket - jelen esetben hitelkártyát, nem az, hogy felvilágosítsa az ügyfelet.
2020. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16


Egy banknak nem erdeke eladni egy fogyasztasi hitelt olyan embernek aki a penzugyi helyzete alapjan nem hitelkepes.


Es itt most nem az OTP-rol, vagy a Budapest Bankrol van szo, mert azok tenyleg esz nelkul dobalgatjak a hitelkartyakat.


De a megbizhatobb bankok azert felterkepezik az ugyfelet mielott eladnak nekik valamit.

Nekem legalabbis ezt tanitottak, es en is ezt csinalom.

Elo pelda volt multheten, jott hozzam egy csaj hitelt igenyelni, a vezetomnek kellett volna jova hagyni, es hiaba jott 260netto fizetese, elutasitottuk azzal az indokkal, hogy sokszor ment minuszba a szamlaja, es sokszor "eloleg" kozlemenyu munkaber utalasa is volt. Tehat ezaltal ugy alapitottuk meg, hogy neki nem erne meg az a hitel, es ajanlottunk egy alacsonyabb osszegut hosszabb futamidovel.


Ilyen ugyfeleknek ha nem kerik en sem ajanlom mert tudom, hogy nem sikerulne. Akiknek megerne azoknak ajanlom, csak ok meg nem hisznek nekem xD mert meghalljak hogy hitelkartya, es AAAH NEM KOSZIII mikor nem is tudjak hogy ha jol hasznaljak meg ok kaphatnak penzt utana... De egy nehez anyagi helyzetben levonek nem fogom ajanlani a legdragabb hitelt... Mert a hitelkartya hitelkent hasznalva a legdragabb mindenhol.

2020. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!